خانه

سازمان بسیج مداحان

چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان کشور

پنجشنبه 27 آذر 1399 | 10:48
چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان کشور برگزار شد

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان کشور برگزار شد 

در این نشست یوسف ارجونی ریاست سازمان بسیج مداحان کشور ضمن تقدیروتشکر از همه دست اندرکارانی که درپیشبرد اهداف و ثمرات جامعه ستایشگری در تلاشند اذعان داشت : اینجانب بر خود واجب میدانم از تمام افراد خدمتگزار به جامعه ستایگری چه در گذشته وچه در حال و آینده تقدیر و تشکر کنم و آرزوی موفقیت روزافزون را از حضرت حق برای آنان خواستارم .

ریاست سازمان بسیج مداحان کشور در خصوص توانمندی افراد منتخب افزود: افرادی که در این فضا و در سطح کشور حضور می یابند میبایستی ضمن توجیه بودن به آیین نامه جدید سازمان تبلیغات اسلامی ، از تمام ظرفیتهای سایر تشکلها و سازمانهای هم سو و دخیل در امر مداحی و ستایشگری به نحو شایسته استفاده نموده و با ایجاد همدلی و وفاق به پیشبرد اهداف جامعه ستایشگری در سطح کشور بپردازند.

یوسف ارجونی همچنین افزود: راه اندازی قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه مطالبه گری مداحان درمرکزیت کشور و با هدف امکان مطالبه گری مداحان و ستایشگران در موضوعات مختلف از مهمترین مباحثی است که دراین عرصه انتظار میرود هیات رئیسه جدید کانون مداحان کشور در دستور کار خود قرار دهد .

پس از برگزاری جلسات مختلف کارشناسی و کسب نظر کارشناسان و مداحان اهل بیت (ع) و اصلاحات ساختاری در اساسنامه کانون مداحان به عنوان نهاد عالی سیاستگذاری و عالی‌ترین جامعه صنفی ستایشگران اهل بیت(ع)، کانون مداحان در چهارمین دوره خود شروع به کار کرد.

لازم به ذکر است تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز استانی با حضور پیشکسوتان و پیر غلامان عرصه مداحی در سطح استان‌ها و شورای عالی ستایشگری با حضور بزرگان عرصه مداحی کشور در سطح ملی از نقاط قوت این دوره کانون مداحان می‌باشد.

پس انجام مراحل انتخابات در ۴۰۰ شهرستان و ۳۱ استان و مجمع ستایشگران شاخص استانی و کشوری و نهایتاً تشکیل شورای مرکزی، کانون مداحان روند برگزاری انتخابات به مرحله نهایی رسید.

نهایتاً با تشکیل اولین جلسه شورای منتخب مرکزی و برگزاری انتخابات داخلی، هیئت رئیسه کانون مداحان کشور متشکل از حاج احمد واعظی به عنوان رئیس کانون مداحان کشور، حاج جواد حیدری به عنوان نایب رئیس کانون مداحان کشور و حاج مهدی رسولی به عنوان دبیر کانون مداحان کشور انتخاب شدند.   پیش از این ، حاج مصطفی خرسندی، حاج رسول خدادیان و حاج محمد کبیر هیئت رئیسه در دوره قبل کانون مداحان  کشور بودند.