خانه

سازمان بسیج مداحان

ارجونی: مداحان در انتخابات در جهت بصیرت افزایی و روشنگری حرکت کنند.

اولین ویدیو‌کنفرانس سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی در سال 1400 با رویکرد تبیین نگاه مداحان در انتخابات برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان وهیات مذهبی کشور؛ اولین دیدار ریاست سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی با رویکرد تبیین نگاه مداحان در انتخابات با حضور مسئولان بسیج مداحان و هیآت مذهبی استانها در محل سازمان بسیج به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه وبیناری ، سرهنگ ارجونی ریاست سازمان به تبیین رویکرد سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی و همچنین فعالیت مادحین و جامعه ستایشگر در انتخابات پیش رو پرداخت.

 

 • جامعه ستایشگران در زمان انتخابات در جهت تبیین و روشنگری و بصیرت افزایی حرکت کنند

در زمان انتخابات علی الخصوص انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ از جامعه مداحان و ستایشگران نگاه تبیینی و روشنگری در راستای افزایش بصیرت در میان مردم انتظار می رود برای مثال مداحان می توانند در ایام پیش رو (ماه مبارک رمضان -لیالی قدر ) از مدیحه سرایی و سخنرانی حاوی اشعار و نقد خوب ، استفاده و جهت روشنگری و بصیرت افزایی حرکت کنند.

 

 • مسئول سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی کشور : نقد های ما هم باید نقد منصفانه باشد

رهبر معظم انقلاب در بسیاری از بیانات خود ، تاکید بر استفاده از نقد منصفانه دارند که طبعا ما نیز طبق فرمایشات رهبری بنا نداریم نقد غیرمنصفانه کنیم همچنین جامعه ستایشگر اگر بنا دارد نقدی تأثیرگذار در میان مردم داشته  باشد باید منصفانه نقد کند و در صورت نیاز تبیین و روشنگری خود را به درستی انجام دهد.

 

 • ریاست سازمان بسیج مداحان کشور: در خواست ما از جامعه مداحان و ستایشگران در جهت تبیین و روشنگری محورهای مورد نظر ذیل میباشد.                                 
 1. استفاده از اشعار مناسب جهت ترغیب و تشویق مردم
 2.  تلاش جهت حضور عکس حداکثری مردم پای صندوق های رای
 3. نقدهای دلسوزانه و تلاش جهت انعکاس ظرفیت موجود در کشور برای امیدآفرینی و خودباوری
 4. بهره گیری از ظرفیت نخبگان مداحی و ارکان هیآت
 5.  تهیه کلیپ و نماهنگ مناسب از اجرای مادحین در خصوص انتخابات و ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 6.  استفاده از بیانات حضرت آقا در تبیین و روشنگری
 7. بیان مصداق های خوب از یک رئیس جمهور ، خصوصاً دولت جوان انقلابی
 8.  تاکید بر حل مسائل و مشکلات کشور در درون کشور با تشکیل دولت انقلابی و جوان

 

 • فرمایشات رهبری باید در قالب برنامه تدوین و عملیاتی شود

ارجونی : فرمایشات رهبری با توجه به شفافیت در نوع خود، می بایستی در سطح کشور و استان ها به صورت عملیاتی اجرا و طی برنامه‌ای جامع تبیین و تدوین شود که قطعاً بسیاری از این برنامه ها به اجرایی شدن در سطح استان‌ها باز می گردد و باید از ظرفیت های دیگر در نواحی و مجموعه های بسیج استفاده شده تا منویات حضرت آقا به صورت اجرایی درآید . وقتی در فرمایشات حضرت آقا سخن از فرزندآوری و ازدواج به هنگام به میان می آید می بایستی از ظرفیت سایر مجموعه ها که میتوانند کمک کنند همچون  بسیج جامعه زنان استفاده کرد یا در موضوع جایگاه ویژه فضای مجازی باید از توانمندی معاونت فضای مجازی ،خبرگزاری بسیج ،بسیج رسانه و دیگر مجموعه‌های اثرگذار استفاده کرد.

 

 • مقام معظم رهبری : بسیج پاره تن مردم است

برای اولین بار سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب توسط سازمان بسیج مستضعفین تدوین و به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است. ایشان همچنین در زمان تصویب , نکات و کلماتی را در این سند مرقوم فرموده‌اند: بسیج پاره تن مردم است. این جمله در بطن کلام نشان از این دارد که تفکر بسیجی و انقلابی شب و روز نمی‌شناسد و باید همیشه آماده بود و هر جایی که انقلاب و نظام نیاز به کمک داشت با شتاب برای رفع موانع اقدام کرد حال اینکه این موانع  سیل ، زلزله یا  مقابله کرونا باشد.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.