خانه

سازمان بسیج مداحان

مسئول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان استان البرز:

تاسیس کانون مستقل خواهران بسیج مداحان در مرکز استان البرز

مسئول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان استان البرز از تاسیس کانون مستقل خواهران بسیج مداحان در مرکز البرز خبر داد و گفت: حدود 900 مداح خانم در مناطق مختلف این استان شناسایی شده اند.

سودابه هادی، مسئول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان استان البرز در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج مداحان گفت: حدود 9 سال است که این مسئولیت را در سازمان بسیج مداحان بر عهده دارم؛ طی این سال ها فعالیت های بسیاری در این مجموعه فرهنگی انجام شده اما از زمان آغاز فعالیت ریاست جدید این سازمان در استان البرز توفیقات بیشتری در مجموعه حاصل شده است.

وی تشکیل شورای اندیشه ورز که متشکل از 10 عضو است را یکی از فعالیت های انجام شده برشمرد و ادامه داد: این اقدام با بازتاب بسیار خوبی در جامعه هدف ما که مداحان هستند مواجه و موجب شد با ارائه نظرات، پیشنهادات، انتقادات، طرح ها و ایده های اعضای این شورا بتوانیم مسائل مرتبط با مداحان را با جهت گیری خاصی در این سازمان پیگیری و ساماندهی کنیم.

مسئول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان استان البرز با اشاره به تشکیل شورای اجرایی، فرهنگی و آموزشی بسیج مداحان مطرح کرد: شورای فرهنگی سازمان اقدامات مربوط به مسائل فرهنگی مانند راه اندازی پویش ها و تبلیغات مناسبتی را انجام می دهد. شورای آموزشی نیز مباحث آموزشی را به ویژه در فضای مجازی با توجه به شرایط کنونی دنبال می کند.

هادی با بیان اینکه از زمان آغاز فعالیت شورای اجرایی سازمان بسیج مداحان به صورت رسمی، تایید صلاحیت و امور هیات ها به صورت ساماندهی شده پیگیری می شود، از تاسیس کانون مستقل خواهران بسیج مداحان در مرکز البرز خبر داد و افزود: این اقدام یکی از مهمترین فعالیت های انجام شده از بدو ورود ریاست جدید مجموعه محسوب می شود زیرا پیش تر مرکز به صورت کانونی فعالیت نمی کرد.

وی از شناسایی حدود 900 مداح خانم در مناطق مختلف استان البرز خبر داد و با اشاره به اینکه نحوه برگزاری مجالس و هیات های خواهران متفاوت از مراسم برادران است، بیان کرد: مشارکت و عضویت واحد خواهران سازمان بسیج مداحان این استان در هیات مدیره یکی از مراکز نیکوکاری شهر کرج از دیگر فعالیت های انجام شده است.

مسئول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان استان البرز یکی از اقدامات انجام شده واحد خواهران در این راستا را جمع آوری نذورات به مبلغ بیش از 2 میلیون و 500 هزار تومان عنوان کرد و افزود: بانوان این سازمان چند راس گوسفند را نیز در مناسبت هایی از جمله ولادت امام حسن (ع)، ماه مبارک رمضان، عید قربان و ... قربانی و گوشت آن ها را میان نیازمندان توزیع کردند.

هادی جمع آوری کمک های مردمی و تهیه بسته های معیشتی و حمایتی و نیز دوخت حدود 2 هزار عدد ماسک توسط خواهران در حسینیه خواهران مکتب الزهرا (س) را از دیگر فعالیت های خواهران سازمان بسیج مداحان البرز برشمرد و مطرح کرد: این واحد همچنین موفق به راه اندازی کمیسیون آموزش نیز شد.

وی از معرفی کانال آموزش مجازی مادحین آل طاها و دعوت از تعدادی از مداحان خانم البرزی برای حضور در این کانال خبر داد و اظهار کرد: در این کانال که به مرکزیت بسیج مداحان تهران مدیریت می شود، دوره های آموزشی دعاخوانی، اصول و فنون، مقتل شناسی و ... با تدریس اساتید مجرب این حوزه برگزار و در پایان نیز گواهی پایان دوره کشوری به شرکت کنندگان اعطا می شود.

مسئول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان استان البرز بیان کرد: پیش تر تعامل سازمان بسیج مداحان البرز با سازمان تبلیغات اسلامی کمرنگ بود اما در چند ماه اخیر طبق دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی مرکز به استان ها و پیگیری های ریاست سازمان بسیج مداحان البرز، این تعامل و همکاری بیشتر و اولین نشست دو جانبه با محوریت همایش عفاف و حجاب به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

هادی تعویض کارت های عضویت خواهران و تبدیل شدن آن ها به کارت های الکترونیکی را نیز دیگر فعالیت این سازمان عنوان کرد و گفت: حدود 12 هیات مجمع الذاکرین خواهران در استان البرز با سازمان بسیج مداحان همکاری داشتند که با راه اندازی کانون مرکزی و انجام اقدامات فرهنگی مستمر تعداد هیات های شناسایی شده به 22 هیات رسید.

وی با بیان اینکه ساختار سازمان بسیج مداحان استان البرز علاوه بر ماهیت هیاتی شکل اداری نیز به خود گرفته است، اظهار کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری دستورالعملی را برای برگزاری مجالس و هیات های ماه محرم ابلاغ کرده است که توجه خاصی را می طلبد و واحد خواهران این سازمان با تبادل نظر با یکدیگر آن ها را عملی خواهند کرد.

مسئول واحد خواهران سازمان بسیج مداحان استان البرز افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی ستاد کرونا به سازمان تبلیغات و به دنبال آن بسیج مداحان، می توان هیات ها و مراسم ماه محرم را با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز برگزار کرد که نحوه اجرای این دستورالعمل ها و برگزاری مجالس تحت نظارت شورای اندیشه ورز بسیج خواهد بود.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.