خانه

سازمان بسیج مداحان

افزایش زائران و زیارت نیابتی برای ایرانیان

در حالی که در روز‌های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، حرم‌های کربلا خلوت بود، شب گذشته هم‌زمان با شب نیمه شعبان، تعداد زائران حسینی افزایش یافت و طنین العجل یا صاحب الزمان (عج) در کربلا طنین‌انداز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، یکی از اعمال شب نیمه شعبان همزمان با ولادت حضرت مهدی (عج)، زیارت امام‌حسین (ع) در کربلای معلی است.

برهمین اساس نیز هرساله در شب میلاد منجی عالم بشریت کربلا مملو از جمعیت است و زائران از شهر‌ها و‌کشور‌های مختلف به این قطعه از بهشت مشرف می‌شوند.


شب گذشته هم‌زمان با شب میلاد حضرت قائم (عج) در حالی که بیش از ۲۰۰ کشور جهان با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری از حرم‌های مقدس به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا بسته شده است، حرم سیدالشهدا (ع) مملو از جمعیت بود و پس از روز‌ها غربت در حرم حسینی، جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) از نقاط مختلف کربلا به حرم امام حسین (ع) مشرف شدند و دعای فرج را زمزمه کردند.

همچنین در بین‌الحرمین عاشقان و دلدادگان اهل بیت (ع) نام مبارک حضرت مهدی (عج) را با شمع نقش بستند و نوای العجل یا صاحب الزمان (عج) سر دادند.

شبکه‌های تلویزیونی مختلف از الکفیل و العراقیه و ... نیز با توجه به ممنوعیت تردد بین شهری در عراق و عدم امکان تشرف زائران سایر شهر‌های عراق به کربلا در چنین شب باعظمتی، به صورت زنده و مستقیم از بین‌الحرمین و حرم‌های امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) ارتباط برقرار کردند تا عاشقان زیارت حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع) بتوانند از دور هم شده به زیارت بپردازند.

حسنین یکی از عکاسان حرم سیدالشهدا (ع) در گفتگو با فارس با اشاره به اینکه علاوه بر حرم سیدالشهدا (ع)، بسیاری از زائران در کنار مقام صاحب الزمان (عج) حضور می‌یابند، گفت: این مقام که انتهای خیابان سدره است، هرساله میزبان زائران بسیاری بود که امسال به دلیل شیوع کرونا تعداد زائران به صورت چشمگیری کاهش یافته است. البته در این مکان مقدس شب گذشته علاوه بر نورافشانی، شمع‌هایی روشن شد و تمامی حاضران لبیک یا مهدی (عج) سردادند و برای ظهور منجی عالم بشریت دعا کردند.

وی با بیان اینکه امسال عدم حضور زائران ایرانی به خوبی در چنین شبی محسوس است، افزود: سال گذشته در بین‌الحرمین، جایی برای نشستن نبود، اما اکنون حرم‌ها به نسبت سال‌های گذشته خلوت شده و زائران به راحتی در نزدیکی ضریح امام حسین (ع) و زیرقبه نماز می‌خوانند. امیدواریم امام زمان (عج) هرچه زودتر ظهور کنند و عدالت در جهان فراگیر شود.

حسنین با بیان اینکه در شب نیمه شعبان مردم کربلا در هر نقطه که بودند، برای فرج امام زمان (عج) دعا کردند، خاطرنشان کرد: ما که هرساله تصویر زائران حرم حسینی را منعکس می‌کردیم و امسال با توجه به عدم امکان تشرف زائران حرم‌ها خلوت‌تر از گذشته شده است، به نیابت از مردم ایران زیارت امام حسین (ع) را خواندیم و برای باز شدن مسیر کربلا و رهایی از کرونا دعا کردیم.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.