خانه

سازمان بسیج مداحان

مساجد وهیئت ها مهمترین سنگر بسیج مردم در مبارزه با کرونا

جوان انقلابی کرونا را شکست خواهد داد و مساجد و هیئت ها می‌توانند مهمترین سنگر بسیج مردم در مبارزه با کرونا باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، مرتضی کريمي؛ دبیر کارگروه جوانه های انقلاب اسلامی گفت: جوان انقلابی یک منظومه عظیم در دفتر خاطرات چهل ساله انقلاب اسلامی است. منظومه ای که آواز افتخار آفرینی اش انقدر پر صلابت است که دکترین های اتاق فکر های عظیمِ غرب درباره آن با ترس سخن می‌گویند و جوان ایرانی را منحصر به فرد خاطر نشان میکنند.

آری!

جوانِ مسلمانِ انقلابیِ ایرانی همان است که در شرایط خاص کشور در بحبوحه جنگ تحمیلی  با ایمان راسخ و با شهامت به خط میزد و در قامت فرماندهی لشکر، دنیا را با مدیریت خود انگشت به دهان میگذاشت.

ایران فراموش نمی‌کند فرماندهان بیست ساله ای که بدون پشتوانه تجربی، جنگ را پشت سر گذاشتند و بدون سوابق مسئولینی، فرمانده گردان و فرمانده لشکر شدند و با اعتماد امام امت در سپهر پرافتخار ایرانی اسلامی امروز، قهرمان بی پلاک ملقب شدند.

چرا که در اندیشه امام راحل ، نمی‌شود و نمی‌توانیم معنا نداشت، همانگونه که امروز می‌توانیم و میشود ایدئولوژی اصلی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

در طول چهله انقلاب، هموراه امامین انقلاب اسلامی بر اعتماد و اعتقاد به جوان انقلابی تاکید کرده اند که هر جا متولیان امر گوش به فرمان بودند و زمام امور را به نشاط جوانی واگذاشتند، ظفر یافتیم و هر جا جوان انقلابی را با بی مهری کنار گذاشتند و با انگ بی تجربگی، زمام امور را به مدیریت راکد، خمود و محافظه کاران تقدیم کردند، ضرر دیدیم.

جوان انقلابی ما هر چند در جنگ تحمیلی حضور نداشته اما فرزند پدرانی است که جنگ را مدیریت کردند.

جوان انقلابی ما رشد یافته در جنگ تحلیلی است.

امروز الحمد لله المنة  ایران عزیز اسلامی در شرایطی قرار گرفته که در عرصه های مختلف از نظامی گرفته تا پزشکی، نانو و...  به همت جوان انقلابی اولین شدن و بهترین شدن را تجربه کرده است.

امروز این حرکت پر افتخار شروع شده است. حرکتِ ادارهِ چرخ امور به دست با کفایت جوانان انقلابی ایران اسلامی!!!

در سیاست نامه راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی، حضرت رهبری به صراحت از مدیران جوان، کارگزاران جوان و اندیشمندان جوان سخن گفتند. جوانان متخصص و متعهدی که در برهه های مختلف خود را ثابت کرده اند.

آنچه بعد از مدیریتِ موفقِ جوانِ انقلابی در جنگ، امروزِ ایران را با صلابت ساخته هست، همتِ متوسلیان نشانِ جوانِ انقلابی بوده است که در شرایط سخت کشور همواره به کمک مردم آمده و مشکلات را مرتفع کرده است. ایران اسلامی، فراموش نمیکند

جوانانِ مدافع حریم و حرمِ اهل بیت و جانفشانی های یاران حاج قاسم سلیمانی شهید را!!!

ایران اسلامی از یاد نمیبرد

در شرایط سخت کشور در زلزله رودبار و بم،سیل لرستان و خوزستان و سیستان آنکه بدون معطلی به قصد قربت الهی، آستین خدمت را بالا زده و برای آرامش و آسایش مردم خط شکن در مقابل مشکلات آغوش باز کرده و رو سپید از آزمایش ها بیرون آمده است جوان پیرو خط امام و رهبری بوده است.

امروز هم عرصه، عرصه مجاهدت جوان انقلابی است.

جوان انقلابیِ که مردم بدان اعتماد دارند. اعتمادی که هر چند گاهی از طرف برخی مسئولین با بی مهری، بایکد میشود، اما جوان انقلابی به حمایت های مقام شامخ ولایت و مردم عزیز ایران اسلامی دلخوش است.

با عنایت حضرت زهرا.سلام الله علیها. بعد از انتخابات دوم اسفند ماه ١٣٩٨ ما در بعضی مناطق به وضوح دیدیم مردم به جوان مومن انقلابی که شاید سوابق مدیریتی آنچنانی نداشتند، اما به پشتوانه خوش نام بودن، تخصص و تعهد، آری گفتند و او را به عنوان وکیل خود در خانه ملت برگزیدند. نمونه این مسئله را با انتخاب برادر روح الله نجابت عزیز ٣٠ ساله دیدیم که در شهر سومین حرم اهل بیت در ایران اسلامی مردم کاری کارستان کردند و با انتخاب خود برای کشور الگو شدند.  برای ایشان به عنوان اولین و پیش قراول تغییر رویکرد، آرزوی موفقیت داریم.

بعد از مشخص شدن منتخبان مجلس شورای اسلامی در فضاهای مختلف مشاهده کردم که برخی ظفرمندانه هشتگ #پیروزی_بزرگ گذاشتند و با کوبیدن طبل شادمانی اظهار موفقت کردند. در اینکه مردم عزیز ایران اسلامی با بصیرت برخی افراد غیر متدین، غیر متخصص و غیر انقلابی را انتخاب نکردند و این خود نوید حرکت به سمت جوانه زدن دولت جوان انقلابی است بحثی نیست اما با صراحت می‌گویم، جوان انقلابی نه با اصولگرا و نه با اصلاح طلب عهد اخوت نبسته و نخواهد بست. جوان انقلابی به خدمتگزاران ملت با هر رنگ سیاسی کمک خواهد کرد و در مقابل تحریف، خیانت، محافظه کاری و معطل شدن امور نقادانه راهکار ارائه خواهد داد.

پیروزی بزرگ و موفقیت عظمی زمانی است که فقر، فساد، تبعیض و رانت را در کشور ریشه کن کنیم که به حول و قوه الهی با رهنمودهای قدسی مقام معظم رهبری جوانان انقلابی این خرمشهرهای پیش رو را فتح خواهند کرد.

پیرامون مشکلات پیش آمده اخیر ناشی از بیماری کرونا هم ماحصل و عصاره آنچه در جلسه کارگره جوانه های انقلاب گذشت  را مشق میکنم.

دیروز میدان جنگ، جنگِ جوا ن انقلابی در خاکریز های عملیاتی شلمچه و دهلران بود.

دیروز میدان جنگ، جنگِ جوان انقلابی در حلب و بوکمال بود.

دیروز میدان جنگ، جنگِ جوان انقلابی در آوار برداری بم و رودبار بود.

دیروز میدان جنگ، جنگِ جوان انقلابی در خدمت رسانی به مردم در حادثه سیل لرستان و خوزستان و سیستان بود.

امروز اما، جبهه نبردِ جوان انقلابی در کنار مردم قرار گرفتن برای عبور از ویروس منحوس کرونا است.

جوان انقلابی امروز نباید اسیر رکود شود. ما به پشتوانه اردوهای جهادی و نهضت های خدمت رسانی مختلف،

باید بهترین تدبیر ممکن را اتخاذ و برای شکل گیری بسیج ملی مبارزه با کرونا آنچه در توان داریم عرضه کنیم.

امروز خاکریز عملیاتی بیمارستان هاست و مجاهدان و کارکنان پزشک و پرستار،

فرماندهان لایق، صبور و فداکار این خاکریزهای عملیاتی خدمت به مردم هستند.

پيشنهاد مخلصانه و صمیمانه ما

 به وزارت محترم بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا،

تشکیل بسیج ملی مبارزه با کرونا به محوریت مساجد در کنار بیمارستان هاست. از صدر اسلام تا کنون آنچه نقطه قوت ما در مبارزه با مشکلات و معضلات اجتماعی مختلف بوده است، کارکرد ارزشمند مساجد، هیئت ها و مراکز فرهنگی و دینی بوده است. بنظر می‌توان هوشمندانه، با رعايت تمام نکاتِ ایمنیِ بهداشتی و دستور العمل های مصوب، مساجد با هم افزایی نمازگزاران و جوان انقلابی تبدیل به مکان های تولید و توزیع ماسک و وسایل بهداشتی و  سایر شده و خدمت رسانی های آموزشی جهت پیشگیری از بیماری را از یک سو و خدمت در کنار پرستاران و پزشکان به بیماران کرونایی را از سوی دیگر برنامه ریزی و اجرایی کند.

پیشنهاد ما به عزیزان وزرات بهداشت و درمان ،

اجرای طرح پرستار و بهیار افتخاری است.

در شرایط کنونی خادمان شهداء، فعالین جهادی و فرهنگی انقلابی،

در مجموعه های انقلابی آمادگی خدمت رسانی و کمک به مردم عزیز گرفتار با بیماری کرونا را دارند و قطعا می‌توان از ظرفیتهای جوان انقلابی با آموزش های مختلف لازم، بهره مندی لازم را برد.

به حول و قوه الهی نهضت های خدمت رسانی کنونی پرقدرت ادامه خواهد داشت و در کنار پزشکان و پرستاران انقلابی مجاهد، از این پس ظرفیت های مختلف مردمی هم تحت فرماندهی ستاد ملی مبارزه

 با کرونا پای کار خواهند آمد.

 

ان شا الله مردم و مسئولین در کنار هم همدل و متحد فارغ از رنگ بندی ها و دیدگاه های مختلف، ایران متحد و مبارز با کرونا را می‌سازیم و

ان شا الله  از مشکلات بوجود آمده عبورخواهیم کرد.

 

والسلام علیکم و رحمة الله

 

پایان

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.