خانه

سازمان بسیج مداحان

ارجونی: مسئولین باید قدر سرمایه عظیم هیات مذهبی را که در عرصه خدمت به مردم همواره فعال و مؤثر بوده اند را بدانند

آئین رزمایش ملی جهادی تخصصی سازمان بسیج مداحان و هیئات مذهبی کشور در استان مازندران برگزار شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان؛ ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان کشور در مراسم افتتاحیه آئین رزمایش ملی جهادی تخصصی بسیج مداحان اذعان داشت: امروز بالغ بر ۵۰۰ گروه جهادی از جامعه ستایشگری به مدت یک هفته در سراسر کشور در عرصه های متفاوت در امر جهاد خدمت نقش آفرینی میکنند.

وی افزود:از جمله در موضوعات مهم هفته آتی میتوان به تامین جهیزیه محرومین ، مرمت و  تعمیر منازل محرومین، توزیع بسته های معیشتی، تهیه لوازم گرمایشی با توجه به شرایط فعلی برودت هوا، برپایی میز خدمت مسئولان در هیئات با مدیریت هیئات مذهبی و ستایشگران اهل بیت (ع) ، ۶۰۰ میلیارد ریال در عرصه بسته های معیشتی و  مبلغ ۱۰ میلیارد ریال جهت ازادی ۵۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و همچنین در موضوع تامین جهیزیه برای زوج‌های جوان اقدامات خوبی از سوی بسیج مداحان و هیئات مذهبی کشور اشاره کرد.

ارجونی ادامه داد: امروز یک مناسبت ملی در استان مازندران است. در حماسه ششم بهمن سال ۶۰ دشمنان اعم از منافقین و دست نشانده های شان خیلی تلاش کردند تا مردم را با خود همراه کنن اما مردم همراهی نکردند و به همین خاطر بود که مقام معظم رهبری در  هفته بسیج فرموند" جوانان امروز مثل جوانان دهه شصت هستند و مردم هم مانند همان مردم در چند ماهه اخیر همه دشمنان عالم باهم جمع شدند تا مردم را با خود همراه کنند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: خود سردمداران کفر اعلام کردند که یکی از دلایل شکست پروژه اخیر به علت هوشیاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و نکته بعدی هم همانند ششم بهمن سال ۶۰ آمل علت شکست شان عدم همراهی مردم بود و این از برکات انقلاب اسلامی است که البته مسولین باید قدر این ظرفیت عظیم را بدانند، چرا که مردم همچنان از بصیرت علوی و فاطمی برخوردارند.

ارجونی در خصوص ابعاد جهاد گفت :بسیج هم از آنجا که پاره تن مردم است، هرجا مردم نیاز به کمک و همراهی داشته سینه خود را سپر کرده و در برابر ضربه های دشمنان از مردم و انقلاب دفاع کرده است .در حوزه جهاد باید سه نوع جهاد را انجام دهیم.
اول جهاد خدمت که باید همیشه ادامه داشته باشد چون این عرصه از صحنه هایی است که دشمن را به ستوه درآورد؛ همان دشمنانی که در قحطی مردم شان به فروشگاه ها حمله و غارت میکنند، اما همین حضور جهادی جامعه ستایشگری در بحران ها باعث شد تا از تبعات معیشتی و اقتصادی علی الخصوص در دوران کرونا با آرامش عبور کنند و بنده دوباره عرض میکنم که مسئولین باید قدر سرمایه عظیم هیات مذهبی و جامعه ستایشگری را بدانند که در عرصه خدمت به مردم همواره فعال و مؤثر بوده اند.

جهاد بعدی جهاد امیدآفرینی است ؛ یکی از بهترین جاهایی که می تواند امیدآفرینی را در دل مردم بوجود آورد همین هیئات هستند چون همه طیف های مردمی در برنامه های هیات مذهبی شرکت میکنند و از این ظرفیت باید با برنامه ریزی مناسب برای امیدآفرینی استفاده کرد.

جهاد سوم جهاد تبیین است؛ امروز از هر روزی بیشتر نیازمند جهاد تبیین هستیم در اغتشاشات اخیر که دشمنان به نقاط قوت کشور مانند پیشرفت های حوزه های علمی ، نظامی و اقتدار نظام حمله کردند باید با جهاد تبیین این پیشرفت ها را بازگو کرد.

بعنوان نمونه بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری نتوانست یک فشنگ سمت آمریکایی ها شلیک کند اما جمهوری اسلامی ایران با اقتدار عین الاسد را بعد از شهادت سردار سلیمانی موشک باران کرد، این یعنی اقتدار جمهوری اسلامی و این اقتدار هم به برکت خون شهیدان بوجود آمده است.

در موضوع جهاد تبیین در حوزه هیات مذهبی باید گفت قبل انقلاب ۳۸۰۰ هیات در کشور وجود داشت که امروز به برکت نظام مقدس جهموری اسلامی بیش از صدهزار هیات ثبت شده در کشور شده است که امید است از این ظرفیت برای جهاد خدمت، تبیین و امیدافرینی برای مردمی که همیشه همراه نظام و کشور هستند استفاده کرد.
امیدواریم خدای متعال به همه ما توفیق خدمت به مردم و انقلاب و نظام را در سنگر ستایشگری عنایت کند و لازم به ذکر است الحمدلله استان مازندران یکی از استان های مداح خیز و هیات پرور است که اقدامات خوب در این استان انجام شده است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.