خانه

سازمان بسیج مداحان

برگزاری هفتمین دوره توانمند سازی مدیران هیآت مذهبی و روضه های خانگی در استان البرز

هفتمین دوره توانمند سازی مدیران هیآت مذهبی و روضه های خانگی در استان البرز و با حضور 200 مدیر هیات و روضه خانگی برگزار میگردد

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، هفتمین همایش مدیران هیآت مذهبی و روضه های خانگی با شعار " بسیج هیآت انقلابی" به همت سازمان بسیج مداحان در شهر کرج  برگزار میشود.

این دوره با همکاری سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز به مدت دو روز در تاریخ 21 و 22 آبانماه  و با حضور 200 نفر از مدیران هیآت مذهبی و روضه های خانگی صورت میگیرد.

در این همایش  حجج الاسلام ادیب یزدی و حسین مومنی و دکتر عباس حیدر زاده در مباحثی چون نقش آفرینی و تاثیر گذاری هیآت مذهبی و جهاد تبیین به سخنرانی می پردازند

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در خصوص محورهای اصلی این همایش گفت : این دوره در محورهای نقش آفرینی و تاثیر گذاری هیآت مذهبی در تمدن نوین اسلامی ، هیات و جهاد تبیین ، هیات و گفتمان امامین انقلاب و نقش آفرینی در بیانیه گام دوم انقلاب برگزار میگردد.

یوسف ارجونی در موضوع  ضرورت و اهميت این دوره بیان داشت : يكي از مراكز ديني و فرهنگي جامعه اسلامي كه مردم آگاهانه و با رغبت و بدون دعوت قبلي در آنجا حضور مي يابند هيآت مي باشد كه نحوه تعامل و برخورد و نوع برنامه هاي مديران و دست اندكاران هيأت بر تربيت ديني و اسلامي مستمعين تأثير فراواني دارد.

وی گفت:  همچنين برخي برخوردهاي منفي و مديريت غير اصولي در هيأت باعث وارد شدن آسيب هايي بر كاركردهاي مثبت هيأت گرديده است ، كه براي افزايش پيامدهاي مثبت و كاهش پيامدهاي منفي، آموزش مديران و دست اندكاران هيأت ضروري مي باشد.

ارجونی افزود : از دیگر اهداف مهم برگزاری این دوره میتوان به عناوینی چون تبعیت و پیروی از فرامین مقام معظم رهبری دربارة توجه به کارکرد هیآت ، افزایش بصیرت دینی و سیاسی در ارکان مختلف هیآت مذهبی را نام برد .

این مقام مسئول در پایان اذعان داشت : برگزاری این همایش و کارگاه ها میتواند نقش موثری را در توانمند سازی  مدیران هیآت در مقوله هایی مانند  پر رنگ نمودن فرهنگ انقلابی گری در هیآت مذهبی ، توسعة و رشد نگاه انقلابی در هیآت و همچنین آشنایی با اهداف و مقاصد شوم دشمنان اسلام برای تضعیف و نابودی فرهنگ اهل بیت علیهم­السلام و تشیّع را ایفا نماید .

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.