خانه

سازمان بسیج مداحان

سید رضا جدا:

مداحان با شور حسینی باید شعور حسینی را تقویت کند

مسئول سازمان بسیج مداحان استان قم با تاکید بر اینکه در شرایط امروز بصیرت‌افزایی و جهاد تبیین مهم‌ترین رسالت بر دوش مداحان است، گفت: مداح باید با انتخاب شعر خوب و هدفمند و بهره‌مندی از شور حسینی، شعور حسینی را در جامعه تقویت کند.

سید رضا جدا در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج مداحان در قم، با اشاره به اینکه مداح به عنوان یک هدایتگر باید نقطه اتصالی میان مردم و اهل‌بیت(ع) باشد، اظهار کرد: شاکله اصلی کار مداح شعر مناسب و پیام‌دار است که باید مورد توجه مداحان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: جهاد تبیین برای مداح، شاعر و جامعه هنری اهمیت بسیاری دارد چراکه پیامی که در قالب شعر، نوحه و سرود منتقل می‌شود دل‌ها را منقلب می‌کند.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان قم گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند جامعه اسلامی نیازمندی‌هایی دارد که در رأس آن‌ها نیازهای جمهوری اسلامی مطرح است و بصیرت‌افزایی و تبیین در این میان از دیگر نیازها اهمیت بیشتری دارد و ما باید معارف اسلام و انقلاب را تبیین کنیم که رسیدن به این هدف نیازمند ابزار است.

وی ادامه داد: همانطور که رهبری تاکید دارند، ما هستیم که در دنیا ابزار مورد نیاز تبیین را داریم که همان منبر و روضه است و باید از آن به شیوه مطلوب استفاده کنیم.

جدا با تاکید بر اینکه هنر مداح انتخاب شعر خوب و هدفمند است، گفت: اجرای خوب آن نیز باعث می شود که مداح با شور حسینی بتواند شعور حسینی را تقویت کند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.