خانه

سازمان بسیج مداحان

همایش روز بسیج مداحان در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

همایش سراسری روز بسیج مداحان و تجلیل از شهید شاخص سال ۱۴۰۱ شهید علی امرایی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، همایش سراسری روز بسیج مداحان و تجلیل از شهید شاخص سال 1401 شهید مداح و مدافع حرم علی امرایی، با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام  ، ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان ، حجت الاسلام باباخانی  مسئول سازمان هیات و تشکل های دینی  و جمعی از مداحان  در تالار شیخ صدوق برگزار گردید.

 ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص "روز بسیج مداحان" و اقدامات این سازمان برای محرم آتی گفت: روز بیست و دوم ذی الحجه روز شهادت شهید میثم تمار است که با روز بسیج مداحان همزمان است. بر همین اساس در مجموعه کشوری سازمان بسیج مداحان اقداماتی برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه همایش روز بسیج مداحان در اقصی نقاط کشور در حال برگزاری است، ادامه داد: ۱۵۰ همایش روز بسیج مداحان در کشور برگزار می‌شود. و هم اکنون نیز همایش کشوری بسیج مداحان شنبه ۱ مرداد ساعت ۱۸ در تالار شیخ صدوق آستان عبدالعظیم حسنی در حال برگزاری است.


ارجونی یکی از اهداف همایش‌های روز بسیج مداحان را تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: یکی از دیدگاه‌های حضرت آقا جهاد تبیین است و یکی دیگر از اهداف دیگر این همایش‌ها تجلیل از خانواده‌های شهدا و تبیین مقام شامخ شهدا به خصوص شهدای شاخص قشر مداحان است.

مسئول سازمان بسیج مداحان به شهید شاخص قشر مداحان در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود: امسال بر اساس پیگیری‌های ما شهید شاخص بسیج مداحان شهید علی امرایی از استان تهران معرفی شد که ایشان شهید مدافع حرم و جهادی بودند. از ویژگی‌های ایشان می‌توان کمک‌های مومنانه، محرومیت زدایی، فعالیت در گروه‌های جهادی و مداحی حرفه‌ای را نام برد البته نوشته‌هایی هم درباره دفاع از حریم ولایت دارند.

وی مطرح کرد: همچنین شهدای شاخصی نیز در سطح استان‌ها داریم که در همایش‌های استانی به تبیین شخصیت ایشان و تجلیل از خانواده‌های این شهدای عزیز پرداخته می‌شود. هدف بعدی از برگزاری این همایش‌ها ارتقاء سطح معرفتی، سیاسی، معنوی مداحان نسبت به مسائل روز است.

ارجونی با بیان اینکه اگر بنا باشد که جهاد تبیین را انجام دهیم باید به مسائل روز آشنا باشیم، خاطرنشان کرد: امروز تمامی تلاش دشمن این است که ناامیدی و یأس را در جامعه ایجاد کند و متاسفانه با دروغ و حیله گری در حوزه رسانه و فضای مجازی به دنبال این است که مردم را نسبت به نظام و مسئولین نظام بدبین کنند.

مسئول بسیج مداحان اضافه کرد: یکی از کارهایی که در محرم امسال انجام می‌شود، این است که جامعه ستایشگری در این حوزه تبیین خواهند کرد و دسیسه‌هایی که دشمن انجام داده است را به مردم می شناسانند. یکی از نمونه‌های این جهاد تبیین اتفاقاتی است که در حوزه حجاب اتفاق افتاد. دیدیم که چقدر دشمن تلاش کرد و همه تلاش‌های دشمن به سنگ خورد.

وی به برنامه‌های سازمان بسیج مداحان در ایام محرم و صفر اشاره کرد و گفت: پرداختن به محتواهای محرم و صفر خصوصاً در دهه اول محرم از برنامه‌های همیشگی ما است که بحث بایدها و نبایدهای عزاداری سیدالشهدا (ع) است. ایجاد همدلی و تعامل بین مداحان پیشکسوت اساتید و مداحان جوان از دیگر اقدامات ما است که مثل سال‌های گذشته پیر غلامان و پیشکسوتان برای پیش خطبه‌های جلسات روضه استفاده شوند. و این عزیزان تکمیل شدند.

ارجونی با بیان اینکه بالا بردن روحیه حماسی، خودباوری و ولایتمداری از موضوعاتی است که توسط مداحان در این ایام دنبال می‌شود، ادامه داد: کتاب باب الحسین نیز توسط سازمان بسیج مداحان آماده شده که این کتاب از ۳۰۰ سبک به دبیرخانه ارسال شده که سبک‌های تولیدی هستند و اکثریت این اشعار و سبک آن مربوط به مداحان و استانی می‌شود، تدوین شده است که در اختیار جامعه ستایشگری جهت استفاده در دهه اول محرم قرار می‌گیرد. این کتاب امروز در تالار شیخ صدوق رونمایی می‌شود.

حجت الاسلام سید علی قاضی عسگر با اشاره به جایگاه شهدا در قرآن ، احادیث و روایات اظهار داشت: شهید وقتی به مقام شهادت دست پیدا می‌کند از آن فضلی که خداوند به او اهدا کرده بسیار خرسند است و برای بستگان شهید که هنوز در دنیا هستند وقتی به شهید ملحق شوند هیچ خوف و حزنی  وجود ندارد.

  قاضی عسگر با اشاره به نقشه استکبار  برای ایجاد شکاف بین جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: دشمن برای رسیدن به این هدف با ایجاد داعش، فجیع ترین جنایات را در کشورهای سوریه و عراق اجرا کرد اما مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم تمام نقشه های آنان را نقش بر آب کردند .

تولیت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان اینکه با وجود تمامی توطئه ها، سوریه، لبنان و عراق همچنان پابرجا هستند گفت: اگر امروز به عنوان قدرت بزرگ منطقه توانستیم روی پای خود بایستیم به برکت خون همین شهدا و خانواده شهداست.

 در پایان این مراسم از خانواده شهید علی امرایی شهید مدافع حرم و شهید شاخص سال 1401 و مداحان پیشکسوت با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.