خانه

سازمان بسیج مداحان

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در زاهدان:

هیئت کانون جهاد تبیین است

ارجونی گفت: اگر جهاد تبیین را به عنوان یک الگو معرفی کنیم باید حواسمان به این باشد که دشمن در حال حاضر دنبال رواج ناامیدی است با این حربه که انقلاب و مردان انقلابی کاری برای نظام و مردم انجام نداده اند.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، یوسف ارجونی در نشست هیئت اندیشه ورز مداحان بسیجی استان سیستان بلوچستان که در مهمانسرای سپاه زاهدان برگزار شد، ضمن تبریک روز میلاد حضرت علی اکبر (ع ) و روز جوان گفت: بحث تمدن سازی و حکومت اسلامی در جریان چهل ساله دوم انقلاب که دربیانیه گام دوم مطرح شده است، موضوع مهمی است که در جلسات هیئتها و در جهت پرورش جوانان باید انتشار باید.

وی افزود: هیئت باید محلی برای پرورش نیروهای ارزشی و انقلابی و جوان های خوش فکر و با تحصیلات برای آینده اداره کشور باشد و این یکی از ضرورت هاست .

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور اذعان داشت: سال ۱۴۰۰ سالی پرافتخار برای مداحی استان سیستان و بلوچستان است که بعد از گذشت ۳۸ سال از برنامه های دیدار مداحان با مقام معظم رهبری مداحی از این استان افتخار اجرا در حضور رهبری را پیدا کرد و به حق اجرای زیبایی هم بود چنانکه موجبات خشنودی حضرت آقا را هم فراهم ساخت تا جایی که معظم له فرمودند عزیزانی که اینجا خواندند سلام من را به مردمشان برسانند و به ویژه نام زاهدان را بر زبان جاری نمودند و این خود کم افتخاری برای این خطه از کشور نیست.

وی در ادامه از مورد توجه قرار گرفتن سایر استان ها ی کشور به غیر از تهران و غیر از استان های محوری در حوزه ستایشگری گفت و تاکید کرد: هیئت باید هیئت بماند، مطالب و مسائلی که در شان هیئت نیست نباید در هیئت وارد شود .

این مسئول اظهار داشت: نکاتی که هر سال مقام معظم رهبری(مدظله العالی )می فرمایند، نکاتی پدرانه و دلسوزانه است که در آن تشویق و ترغیب و انتقاد مهربانانه و راه گشاست و امسال هم فرمودند :" هیئت کانون جهاد تبیین است ."

یوسف ارجونی با تاکید بر این مطلب که کلمه جهاد دارای معانی مختلفی است، اظهار داشت: جهاد به معنای مقابله مستقیم با دشمن  است، اگر جهاد تبیین را به عنوان یک الگو معرفی کنیم باید حواسمان به این باشد که دشمن در حال حاضر دنبال چه کاری است.

وی ادامه داد: جهاد یعنی اینکه امروز دشمن نگاهش کجاست ؟ امروز تمام تلاش دشمن رواج ناامیدی است، با این حربه که انقلاب و مردان انقلابی کاری برای نظام و مردم نکردند، آیا واقعا چنین است؟ آنچه امروز داریم از برکات خون شهداء و نواهای روحانی و الهی مداحان است .

این مسئول تصریح کرد: وقتی در جبهه آهنگران شروع به خواندن میکردند رزمندگان با آغوشی باز به استقبال شهادت و دفاع از کیان اسلامی می رفتند، مداح رسالتش را می دانست و به آن اعتقاد و باور داشت.

 این مقام مسئول طرح هر مسجد یک هیئت و هر هیئت یک مداح را طرحی اجرایی برای سال آینده عنوان و اذعان داشت: پایگاهها مقاومت و نیروهای قابل آموزش آن شناسایی و سپس از ظرفیت آموزشی بسیج مداحان برای آموزش مداحان جوان انقلابی و پرشور استفاده گردد .

ارجونی ادامه داد: بسیج بنایی بر تصدی گری ندارد بلکه خود را در کنار سایر مجموعه ها می بیند

 ارجونی در این جلسه ،از برگزاری دوره های آموزشی مربیان نوگلان حسینی و زینبی و مدیران روضه های خانگی با دیدگاه جهاد تبیین در سال آینده خبر داد.دارد

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.