خانه

سازمان بسیج مداحان

ارجونی: امروز همه ما در حوزه ستایشگری برای وصل کردن آمده ایم؛ تشکلهای ستایشگری امروزه باید بیشترین اتحاد و انسجام را در درون خود داشته باشند

مسئول سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی کشور در سفر خود به استان همدان با مسئول سازمان تبلیغات اسلامی استان دیدار و در مورد هم افزایی میان مجموعه های ستایشگری به سخنرانی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، یوسف ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی در سفر به استان همدان و در دیدار با مسئول سازمان تبلیغات استان همدان گفت: در دوران ریاست حاج آقای قمی در سازمان تبلیغات تمامی تشکل‌های ستایشگری مثل هیئت رزمندگان کانون مداحان بنیاد دعبل و ... در امورات مربوط به ستایشگری به صورت ید واحدی پای کار آمده اند که همگی تحت عنوان شورای شبکه هیات در مأموریت‌هایی مثل ایام محرم و اربعین به بحث و تقسیم وظائف و انجام فعالیت‌های منسجم و دارای برنامه‌ریزی می پردازند که به نظر می رسد نه تنها بنده در بسیج مداحان بلکه دیگر عزیزان در تشکل های دیگر هم با این اتحاد و هم افزایی به نقاط مطلوبی برسند.

ارجونی در خصوص اهمیت حوزه فرهنگی و تعدد تشکلهای ستایشگری افزود : مسئله تعدد مجموعه ها در مسائلی همچون هیئت و جامعه ستایشگری اتفاقاً نقطه قوتی است و به لحاظ تنوع ماموریتها در ساختار می بایستی هر مجموعه در این امورات پای به میدان گذاشته و اثربخشی خود را در جامعه القا کنند.

مسئول سازمان بسیج مداحان و هیآت مذهبی گفت: فضای جامعه مداحی  به جهت اثرگذاری و اثربخشی در داخل و خارج کشور باید با نگاهی بین‌المللی و فرامنطقه‌ای دیده شود و تشکلهای ستایشگری میبایستی در تمام موارد مربوط به این حوزه ورود کرده تا بتوانند به نیازهایی در این سطح پاسخگو باشند هرچند که به نظر بنده حتی با افزایش ۱۰ برابری این تشکل ها البته با رعایت ملاحظات ،هیچ تداخلی در انجام امورات مداحی و مذهبی بین تشکل‌ها به وجود نمی آید.

ارجونی در خصوص کارهای صورت گرفته پیرامون مجموعه های ستایشگری گفت هر کدام از این مجموعه ها ماموریت های متفاوت دارند و در هر ماموریتی که انجام می‌شود برای به ثمر نشاندن اهداف، در سراسر کشور دارای شبکه هستند برای مثال بسیج مداحان خود دارای ۳۵۰ شبکه شهرستانی است هرچند لازم به ذکر است با وجود شبکه سازی های درون سازمانی تشکلها ، تمامی اعضای مجموعه که میخواهند در پیشبرد اهداف جامعه مداحی کاری را انجام دهند، دیگر مجموعه ها نیز باید با یاری خود به پیشرفت امورات جاری این خانواده کمک کنند.

وی گفت :امروز همه ما در حوزه ستایشگری برای وصل کردن آمده ایم؛ تشکلهای ستایشگری امروزه باید بیشترین اتحاد و انسجام را در درون خود داشته باشند؛ ترس دشمن از نفوذ کلام قشر مداحان در میان مردم به قدری زیاد شده است که طبق آمار هر هفته با ایجاد حداقل یک خبر یا موضوع جنجالی و جعلی در مورد مداحی و مداحان به خصوص در ایام محرم می‌خواهند فضای رسانه ای و خبری را آلوده کنند هر چند ناگفته نماند که همین اتحاد میان تشکلهای جامعه ستایشگری می‌تواند دسیسه این دشمنان را برملا کرده روسیاهی را بر چهره شان بنشاند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.