خانه

سازمان بسیج مداحان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز: شناخته شدن مداحان با نام امام حسین (ع) باعث افتخار است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به عملکرد موثر مداحان، آن ها را یکی از اقشار تاثیرگذار در جامعه برشمرد و گفت: شناخته شدن مداحان با نام امام حسین (ع) باعث افتخار است.

به گزارش سازمان بسیج مداحان، حجت الاسلام علی دشتکی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در دیدار با رئیس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: زمانی که نبی مکرم اسلام مکلف و موظف شد تا از سوی خداوند به مردم اعلام کند: مردم من برای رسالتم اجر و مزدی نمی خواهم و اجر و مزد من عندالله است و فقط یک چیز آن هم محبت و دوستی با اهل بیتم را می خواهم.
وی با اشاره به اشکال مختلف محبت به اهل بیت (ع) افزود: ما گاهی دستورات آن ها را اطاعت می کنیم و گاهی فرهنگ آن ها را ترویج می دهیم و سیره آن ها را ترویج می دهیم. این محبت گاهی ابعاد دیگری نیز دارد که شاید عمده ترین آن ها ایثارگری انبیا و اولیای الهی و معصومین و ائمه است که این موضوع نیز ابعاد مختلفی دارد که یکی بعد تبیینی موضوع و بیشتر بحث منطقی ماجراست و شاید برای پذیرش آن مقدماتی لازم باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به اهمیت شور و شعور در فرهنگ دینی و مذهبی ما مطرح کرد: شور مقدمه ای برای تبیین محتوا بوده و ایجاد آن لازم است. در روایات امام صادق (ع) نیز بر فرهنگ و سنت و پرداختن به شور دینی و ترویج آن تأکید شده است. امروزه این مسئولیت بر عهده مداحان است. رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بیاناتی در این زمینه دارند.
دشتکی با اشاره به عملکرد موثر مداحان، آن ها را یکی از اقشار تاثیرگذار در جامعه برشمرد و با تأکید بر ضرورت تشویق جامعه مداحان و ستایشگران گفت: شناخته شدن مداحان با نام امام حسین (ع) باعث افتخار است. بصیرت و توجه به انقلابی گری یکی از ویژگی های بسیج مداحان بوده و تلاش این مجموعه در این راستا قابل قدردانی است. ما نیز بنابر تکلیف و وظیفه ای که بر عهده داریم، در خدمت همه مجموعه های مذهبی، فرهنگی و دینی هستیم.
انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)