خانه

سازمان بسیج مداحان

ارجونی: تاکید رهبر معظم انقلاب بر نقش جوانان، در خور توجه است

ریاست سازمان بسیج مداحان و هیات مذهبی کشور: تاکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم بر نقش تاثیرگذار جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب در خور توجه است.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، یوسف ارجونی چهارشنبه شب در اولین نشست جوانان مداح و انقلابی مشهد افزود: در حال حاضر حدود ۴۰ هزار بسیجی مداح، ۳۲ سازمان بسیج مداحان و ۳۲۰ کانون بسیج مداحان در کشور دارای فعالیت هستند.

وی ادامه داد: اجرای برنامه های تربیتی، آموزشی اخلاقی و عقیدتی را برای مداحان کشور در دستور کار داریم که هدف عمده تربیت و توانمندسازی ذاکران است.

رییس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: با اجرای برنامه هایی برای تربیت نوباوگان حسینی و زینبی کار آموزش ذاکران و مداحان را از پایه آغاز کرده ایم.

وی در باره اهداف اصلی نشست مداحان نیز افزود: یکی از اهداف اصلی برگزاری این نشست ها شناسایی استعدادهای جدید در زمینه مداحی در استانهای مختلف کشور است، این افراد بعد از شناسایی برای بصیرت افزایی و توانمندسازی تحت حمایت قرار می‌گیرند.

ارجونی ادامه داد: تلاش داریم با برنامه ریزی های منظم آموزشی در زمینه های مختلف قشر جوان مجمع ذاکران و مداحان را به سوی فرماندهی جبهه های فرهنگی و مذهبی در کشور سوق دهیم، همانگونه که رهبر معظم انقلاب از جوانان انتظار دارند.

وی گفت: جوانان همانگونه که در ۴۰ سال گذشته در دفاع مقدس و صیانت از آرمانهای انقلاب ایفای نقش کردند و در روزهای اخیر نیز در حوادث و بلایای طبیعی، کمک های مومنانه و مبارزه با کرونا تلاش و همت می کنند، باید خود را برای مسوولیت های مختلف از جمله مداحی و ذاکری در ۴۰ سال آینده آماده کنند.

رییس سازمان بسیج مداحان کشور افزود: استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد به برکت وجود بارگاه مطهر امام هشتم (ع) در حوزه مداحی و ستایشگری اهل بیت (ع) صاحب سبک و دارای سبک های منحصر به فرد است، اساتید بزرگوار، پیرغلامان اندیشمند، صاحب نام و صاحب سبک دارد و جایگاه این استان در بین همه استانهای کشور در این زمینه ممتاز است.

وی ادامه داد: انتظارات مقام معظم رهبری از قشر جوان در بیانیه گام دوم بسیار مهم است و البته فعالیت جوانان رشید این مرز و بوم بویژه نیروی بسیج مخلص و قهرمان در زمینه های مختلف از جمله در طرح های مبارزه با کرونا و طرح شهید سلیمانی بسیار عالی و بی نظیر است.

در این نشست جمعی از مداحان مشهد، اشعار مداحی خود را قرائت کردند و حجت الاسلام محمد حسین رجایی خراسانی در باره مناسبت های ماه رجب سخنرانی کرد.