خانه

سازمان بسیج مداحان

آزادی ۲۰ زندانی کرمانی در آستانه روز «پدر»

۲۰ زندانی جرائم غیرعمد در آستانه میلاد باسعادت امام علی (ع) و روز پدر از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، ظهر امروز و طی آیینی در محل بیت‌الزهرا (س) سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۲۰ زندانی جرائم غیرعمد در آستانه میلاد باسعادت امام علی (ع) و روز پدر از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در این آیین اظهار داشت: استان کرمان در فعالیت‌های انسان‌دوستانه و خیرخواهانه گام برمی‌دارند و در این زمینه پیشرو هستند و اقشار مختلف برای رضای خدا و با انگیزه الهی در برنامه‌های خداپسندانه مشارکت دارند.

یدالله موحد ابراز کرد: شمار بالای زندانیان در شان نظام جمهوری اسلامی نیست و زندان فقط برای افراد شرور و دزد است و افرادی که به علت شرایط مالی گرفتار زندان شده‌اند باید دست به دست هم دهیم و آنها را از فضای زندان خارج کنیم زیرا خانواده آنها وضعیت خوبی ندارند.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان در سخنانی با تبریک سالروز ولادت امام علی (رع) اظهار داشت: امروز در چهارمین مرحله نهضت آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در مکتب حاج‌قاسم هستیم و طی سه مرحله نخست در هفته بسیج، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و دهه فجر آزادسازی زندانیان را داشتیم.

سید حجت‌الله موسوی‌قوام ادامه داد: ۳۰۰ میلیون تومان مادحین و ذاکرین برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت کرده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد و در چهارمین مرحله ۲۰ مددجو از زندان آزاد می‌شوند و به آغوش خانواده‌ها‌یشان برمی‌گردند.

وی یادآور شد: از ۱۵ میلیارد بدهی ۲۰ زندانی که امروز آزاد می‌شوند؛ ۱۴ میلیارد تومان اخذ رضایت شاکی را داشتیم، ۴۲۳ میلیون تومان را بدهکاران پرداخت کردند و ۳۸۵ میلیون تومان تسهیلات ،۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از ستاد دیه مرکز و ۳۰۰ میلیون تومان کمک مداحان بوده است.

موسوی‌قوام ابراز داشت: ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌های خیران را برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در استان کرمان داریم که رتبه نخست در در سطح کشور به دست آورده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال نیز پنجمین مرحله آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد را اجرا کنیم.