خانه

سازمان بسیج مداحان

مداحان گوش‌به‌فرمان‌ترین برای دستورات ستاد کرونا/اهدای صدها هزار بسته معشیتی در قالب کمک مومنانه

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: ما جامعه ستایشگری در کشور موفق‌ترین و گوش به فرمان‌ترین بودیم و ستاد کرونا هر جا هرچه گفتند، گفتیم چشم و از حق خودمان عدول نکردیم.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، یوسف ارجونی پیش از ظهر امروز در نشست نخبگان و مسؤولان ستایشگری استان کرمان اظهار داشت: کرمان با شهادت حاج قاسم به عنوان مُلک سلیمانی ملقب شده است و این بسیار زیباست.

وی بیان کرد: بیانات و فرمایشات رهبری با جامعه مداحان بیشتر از سایر اقشار است و هر سال یک نقشه راه را به جامعه ستایشگری می‌فرمایند و برخی از مباحث را بارها تکرار می‌کنند، تکرار سخنان ایشان نشانگر این است که ما هنوز نتوانسته‌ایم، دغدغه ایشان در ستایشگری را به نتیجه و سرانجام برسانیم و این مسؤولیت ما را سنگین می‌کند و راهکارهایی را برای عملیاتی کردن فرمایشات آقا داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با اشاره به اینکه فرمایشات رهبری را در 10 محور دسته‌بندی کرده‌ایم، ابراز داشت: به دنبال طرح‌های عملیاتی با این محورها در قالب برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت هستیم تا فرمایشات آقا اجرایی شود و این امر باید به صورت استانی و کشوری دنبال شود.

ارجونی ابراز داشت: تابلوی جامعه ستایشگری در مبارزه با کرونا و کمک‌های مومنانه به اهتزار درآمد و بسیار خوب بود و صدها هزار بسته معشیتی در قالب کمک مومنانه اهدا کردیم.

وی تصریح کرد: نگاه بسیج مداحان به سایر مجامع این نیست که به بسیج مداحان ورود کنند و بسیجی شوند، هرچند این خوب است اما اگر نیایند، باز هم بسیجی هستند، زیرا همه آنها دغدغه نظام را دارند و هر کسی در هر کجای مملکت دغدغه نظام و خدمت به مردم را داشته باشد، بسیجی است چه در بسیج پرونده داشته باشد یا نداشته باشد.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور عنوان کرد: حماسه عظیمی در برگزاری مراسم دهه اول محرم توسط ستایشگران انجام شد و مقام معظم رهبری فرمودند «این کار ماندگاری در تاریخ است» و باید به پساکرونا هم توجه داشته باشیم تا برنامه‌ریزی کنیم و مشکلی پیش نیاید.

وی تصریح کرد: مکتب سلیمانی نشان داد، سردار سلیمانی در مقابل دوست زانو زد و دستش را بوسید، اما در برابر دشمن ایستاد و هنوز هم روح مطهر حاج قاسم مثل خورشیدی است که بر تارک همه بلاد مسلمین می‌درخشد و این آغاز راه هست و ادامه می‌یابد.

ارجونی اضافه کرد: در استان کرمان حدود 4 هزار مداح فعالیت می‌کنند و مجامع مختلفی هم تشکیل شده است که ظرفیت‌های خوبی برای خدمت به نظام و انقلاب پای کار می‌آید، اما اگر در این مجموعه‌ها تفرقه و جدایی به‌وجود آید، هم خودشان و هم جامعه هدف‌شان ضرر می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور ابراز داشت: طرح شهید سلیمانی در کشور موفق بود و آمار ابتلا و فوتی‌های کرونا به شدت کاهش یافته است و ما جامعه ستایشگری در کشور موفق‌ترین و گوش به فرمان‌ترین بودیم و هرجا هرچه گفتند، گفتیم چشم و از حق خودمان عدول نکردیم.

ارجونی با اشاره به انتقادات مداحان نسبت به صدا و سیمای مرکز کرمان در استفاده از مداحان غیربومی در برنامه‌ها تصریح کرد: چرا صدا و سیما از ظرفیت بسیار خوب استان کرمان استفاده نمی‌کند در حالی که شعرا، مداحان استان جزو برترین‌های کشور هستند و از مداح کرمان در شبکه‌های سراسری استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وجود مزار شهید والامقام سردار سلیمانی و شهدا در کرمان یک فرصت استثنایی برای استان است زیرا شهید سلیمانی یک اسطوره بود و اشعار و مستندات در ستایشگری و سبک‌ها درباره وی باید دنبال شود.

وی در پایان سخنان خود بیان داشت: در بسیج مداحان برای آموزش تلاش می‌کنیم و معرفی پیرغلامان به نسل جوان و احیای سنت دعاخوانی را داریم.

انتهای پیام/