خانه

سازمان بسیج مداحان

در هفته بسیج

گفتگو با مسئول واحد خواهران بسیج مداحان استان سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، مریم کیخائی مسئول واحد خواهران بسیج مداحان استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با این پایگاه خبری از فعالیت های انجام یافته در هفته بسیج و عرصه خواهران اذعان داشت: از مهمترین فعالیت های انجام یافته می توان به صدور بیانیه گدامیداشت هفته بسیج ،برگزاری دعای ندبه ،تجدید بیعت با مقام عظمای ولایت و همچنین با آرمان های امام راحل (ره)وشهداء،با حضور در گلزار شهداء ،برگزاری جلسه آموزشی حلقه های ذاکر خواهر بسیجی ،با سخنرانی استاد حوزه و دانشگاه سرکار خانم خیاطی با محوریت موضوع الگوی سبک زندگی اسلامی و ایرانی اشاره کرد.

کیخائی در خصوص کمکهای مومنانه خواهران بسیج مداحان گفت: جامعه آماری این امر خدا پسند شامل ۶۰ بسته کمک معیشتی غذایی ،۱۰۰پک بهداشتی ، ۱۰بسته کمک های اولیه و۴۰بسته کمک تحصیلی لوازم التحریر میباشد .

مسئول خواهران بسیج مداحان استان سیستان و بلوچستان در خصوص اقدامات موثر در مبارزه با بیماری کرونا بیان داشت: تشکیل پنج گروه جهادی خواهران مداح ، فعالیتهایی چون دوخت و توزیع ماسک ،شناسایی خانواده های کم بضاعت و یا خانواده هایی که در جریان این بیماری از لحاظ مالی و اقتصادی دچار مشکل شده اند را انجام داده اند و کمک هایی در قالب بسته های معیشتی ،کارت هدیه،پک های بهداشتی که هم در ایام مناسبتی به صورت هدایا و هم نذورات تقدیم این خانواده ها میشود.

وی در خصوص اثرگذاری بسیج در انقلاب اسلامی گفت : بسیج یک نهاد انقلاب است که از توده مردم و آحاد جامعه تشکیل شده است تشکیل بسیج و پیام ها و روحیات ملکوتی و آسمانی بسیجیان خاطره ها و تاریخ انقلاب اسلامی را به خود معطوف ساخته است، در واقع بسیج و انقلاب از یکدیگر تفکیک ناپذیرند. پنجم آذر هر سال یادآور تحولی عظیم است که پایداری ارزش های ناب و آرمان های بزرگ در عصرکنونی را مصونیت می بخشد و استمرار آنها را تضمین می کند. از آنجایی که بسیج جزیی از انقلاب و فرزند انقلاب است پیشینه و کارکرد آن نیز با اهداف مختلف انقلاب عجین گشته است و تا حدود زیادی با آن مطابقت داردوتاثیر آن درهمه دوران های رشد نهال وبالندگی درخت انقلاب چه دردوران ثبات واستقرار نظام چه در دوران جهاد و دفاع مقدس وچه دوران سازندگی وتا به امروز به واضح قابل رؤيت است.

این مسئول درخصوص ولایت مداری بسیج نیز گفت: ملاک شناخت یک بسیجی ولایتمداری و ولایتپذیری اوست، بسیجی کسی است که گوشش به فرمان ولایت، چشمانش به فرمان رهبری و در یک کلام همراه رهبری است و نه یک قدم جلوتر و نه یک قدم عقب تر از ایشان قدم برنمی دارد.