خانه

سازمان بسیج مداحان

بیانیه شورای هماهنگی شبکه های هیئت کشور

بیانیه شورای هماهنگی شبکه های هیئت کشور در خصوص مراسم اربعین حسینی

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، شورای هماهنگی شبکه های هیئت کشور با حضور مسئولین شورای هیئات مذهبی کشور ،کانون مداحان کشور ،سازمان بسیج مداحان هیئات کشور هیئات رزمندگان اسلام ،موسسه فرهنگی قدیم الاحسان ،شبکه جوانان رضوی ،هیئات انصار المهدی (عج ) و کشور مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در خصوص نحوه برپایی مراسم اربعین امسال بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

هیئت میعادگاهی است که شور و شعور را باتشکیلات و نظم در هم آمیخته و با استمداد از حضرات معصومین (ع) بویژه اباعبد الله الحسین ع آنچنان معجون حیات بخشی به جامعه بشری هدیه داده است که میتواند برای همه دردهای جامعه درمان باشد .

از دوران مبارزات ستمشاهی تا حماسه های بی نظیر هشت سال دفاع مقدس ، کمک به محرومان گرفته تا جهاد علمی و فرهنگی ، دفاع از مرزهای کشور تا دفاع از آرمانهای اسلام ناب محمدی و تا مواجهه با ابتلائات طبیعی و هم اکنون هم در مواجهه با ویروس منحوس کرونا ،هیئت و روحیه هیئتی بوده که حماسه های ماندگار برپا کرده است .

برگزاری با شکوه و عزاداری مسوولانه محرم امسال درسی تاریخی برای جهانیان بود تا ثابت کند هیئت جایگاهی است که خط بطلان بر دوگانه های پوچ می کشد . از علم و دین گرفته تا عزاداری و سلامت . مردم دلداده خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع ) اگرسخت ترین شرایط بوجود آید دست از دامان ایشان بر نمی دارند و در کنار اینکه بیش تر و بهتر از هر کسی به سلامت جامعه ارج می نهند ، با شکوه ترین صحنه های عزاداری توام با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را به رخ جهانیان می کشند.

شورای هماهنگی شبکه های هیئت کشور ضمن عرض تواضع نسبت به این ملت حماسه ساز و عاشق اهل البیت (ع ) ، در آستانه همایش بزرگ اربعین به سخنان داهیانه رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی لبیک گفته و بر موارد زیر تاکید می کند 

۱. همچون گذشته همه هیئات کشور با پاسداشت حماسه مدافعان سلامت و کادر معزز پزشکی تمامی تلاش خود را برای رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا معطوف می دارند .

۲.با توجه به شرایط موجود ، مراسمات با شکوه اربعین در داخل کشور و با رعایت همه دستورالعمل های مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا به شکل منظم و هماهنگ برگزار می گردد .

۳.برپایی موکبهای سلامت در چارچوب های تعیین شده برای گسترش امکان همگانی جهت مراعات موارد بهداشتی مورد اهتمام همه هیئتهای مذهبی خواهد بود .

۴.تمامی خیرین و خادمان هیئات همه همت خود را جهت کمک مومنانه مصروف داشته و تا حل مشکلات مردم محروم در کنار این عزیزان خواهند ماند .

در انتها شکوه خود را به در گاه ملک پاسبان حضرت ارباب می بریم که امسال اگر چه محروم از این پیاده روی بینظیر و مسیربهشتی هستیم و نمی توانیم آنچنان که می خواهیم به این آستان عرض ادب نماییم ، با پای دل با قرائت زیارتنامه و برپایی روضه ها و هیئات زائر عتبات عالیات خواهیم بود .

ارجونی

 

شورا

 

قمی