خانه

سازمان بسیج مداحان

‌رئیس سازمان بسیج مداحان کشور:

تجربه‌ ارزشمندی از عزاداری در ماه ‌رمضان داریم / برگزاری عزاداری ‌ماه محرم ‌در فضای باز ‌

بسیج مداحان: رئیس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: امیدواریم مراسم عزاداری ایام محرم و صفر همچون سال‌های قبل اما با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در قزوین با اشاره به جلسه مداحان شاخص کل کشور که شامگاه دیشب برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه که متولیان این حوزه حضور داشتند با بررسی شرایط و وضعیت کنونی جامعه و روند افزایشی شیوع کرونا تصمیماتی اتخاذ شد تا در قالب پیشنهاد به ستاد ملی کرونا ارائه شود.

وی با بیان اینکه "با توجه به تجربه‌ای که در ماه مبارک رمضان به دست آوردیم سبب شد تصمیمات مقتضی را جهت ارائه نظر و پیشنهاد به ستاد ملی کرونا اتخاذ کنیم"، افزود: پس از برپایی مراسم احیا در ماه مبارک رمضان، روند شیوع کرونا افزایش نیافت زیرا مجموعه هیئت‌های مذهبی خود را ملزم به رعایت پروتکل‌های اعلام‌شده از سوی ستاد ملی کرونا می‌دانستند.

ارجونی با ابراز اینکه مردم و متولیان برپایی مراسم نوحه‌خوانی و عزاداری امام حسین(ع) همچون ماه مبارک رمضان تمام نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند، ادامه داد: نمی‌توانیم از برپایی مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) چشم‌پوشی کنیم و آن را حتی برای یک سال کنار بگذاریم.

وی تصریح کرد: عزاداران حسینی می‌توانند با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در فضای باز و غیرمسقف به برپایی مراسم دهه نخست ماه محرم بپردازند.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با اشاره به سخنی از امام خمینی(ره) که محرم و صفر، اسلام را زنده نگه‌ داشته است خاطرنشان کرد: حضور مردم و برپایی مراسم نوحه‌خوانی و سینه‌زنی می‌تواند سبب سرزندگی امت اسلامی شود.

وی تصریح کرد: برخی از استان‌ها با توجه به شرایط و وضعیتی که بیماری کرونا ایجاد کرده است، ممکن است در قالب هیئت‌های مجازی اقدام به برپایی مراسم کنند در حالی که برگزاری این مراسم در فضای حقیقی  منوط به رعایت دقیق و کامل نکات بهداشتی است.

ارجونی خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم که دست به دعا برداشته و از پروردگار متعال شفای بیماران و نابودی این ویروس را طلب کنند زیرا برپایی مراسم در ماه محرم از مهمترین شعائر دینی ما به‌شمار می‌رود.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.