خانه

سازمان بسیج مداحان

نریمان پناهی:

جوانان از شخصیت حاج قاسم سلیمانی الگو بگیرند

مداح اهل‌بیت (ع) خطاب به جوانان نسل سوم انقلاب گفت: شهید سلیمانی خدا و اهل‌بیت (ع) را در زندگی‌اش می‌دید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان،  نریمان پناهی مداح‌اهل بیت (ع) با بیان اینکه اگر جوانان ما کلام خدا، سخن معصوم (ع) و رهنمودهای رهبر انقلاب را گوش دهند، در هر زمینه‌ای موفق خواهند شد، گفت: برخی از جوانان نسل سوم انقلاب می‌گویند که وضعیت امروز ما از شما که نسل قدیم هستید، سخت‌تر شده است. در پاسخ به آنها باید گفت که اتفاقاً شرایط زندگی جوانان نسل اول انقلاب به مراتب سخت‌تر از دوران معاصر بود اما تفاوتش این است که ما در آن دوران به نَفسمان غلبه می‌کردیم.

وی ادامه داد: جوانان قدیم با همه شرایط سختی که در زندگی‌شان وجود داشت، درسشان را می‌خواندند و به همه امور زندگی می‌رسیدند. آنها حتی باشگاه ورزشی هم می‌رفتند. در مقابل فسادهای اخلاقی و اجتماعی مقاومت می‌کردند؛ وقتی هم که جنگ تحمیلی آغاز شد، کوله‌بارشان را برداشتند و به جنگ با دشمن رفتند. بسیاری از آنها نیز شهید شدند.

پناهی با اشاره به رفتار رزمندگان در جنگ تحمیلی گفت: در دوران جنگ یادم است که بسیاری از رزمندگان، درسشان را می‌خواندند. آنها سست نبودند. بچه‌های آن زمان، دنبال بهانه نمی‌گشتند، البته بهانه آنها این بود که به هدفشان برسند و رسیدند. خیلی‌هایشان شهید شدند.

وی به شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: زندگی شهید سلیمانی، الگوی مناسبی برای جوانان نسل امروز است؛ اینکه یک فرد در قامت سردار سلیمانی چگونه می‌تواند به هدفش برسد. آیا شهید سلیمانی آرزو نداشت؟ ایشان خدا و اهل‌بیت (ع) را در زندگی‌اش می‌دید. مسیر را پیدا کرده بود و هیچ‌وقت هم خسته نشد. از اول جوانی‌اش در منطقه بود و همه اقشار جامعه از کودک و جوان و پا به سن‌گذاشته‌ها دوستش داشتند. با نماز و بی‌نماز، مسلمان و غیرمسلمان به او عشق می‌ورزند. برای این بود که حاج قاسم در دل‌ها رخنه کرده بود. راهش مشخص بود.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)