خانه

سازمان بسیج مداحان

شناسه خبر: 752

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج مداحان:

اخلاق و مردم‌داری مداح مهمتر از صدا و سبک خواندنش می باشد

بسیج مداحان: مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج مداحان گفت: امروزه رفتار و کردار، اخلاق و مردم داری یک مداح بیشتر از صدا و سبک خواندن او به چشم می‌آید.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، حیدر عمادی مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج مداحان کشور در خصوص اهمیت تعلیم و تربیت افزود: یکی از وظایف مهم  بسیج به عنوان یکی از نهادهای دینی و انقلابی کمک به تعلیم و تربیت اسلامی آحاد جامعه است.

این وظیفه در سازمان بسیج مداحان با توجه به رسالت سنگینی که مداحان و ستایشگران اهل بیت علیهم السلام بر عهده دارند، دوچندان است.

وی افزود: به فرموده بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) " تعلیم و تربیت مانند دوبال برای پرواز هستند که برای سعادت جامعه وجود هر دو بال ضروری است." در واقع در آموزش فقط نباید به جنبه ی علمی توجه نمود و از تربیت غافل شد، چرا که تربیت جنبهی بسیار مهمی در بحث آموزش است.

عمادی در ادامه گفت: امروزه رفتار و کردار، اخلاق و مردم داری یک مداح بیشتر از صدا و سبک خواندن او به چشم می‌آید.  بنابراین خدای نکرده غفلت یک مداح در توجه به جنبه های اخلاقی در معاشرت با مردم ممکن است به پای تمام مداحان و ذاکران نوشته شود و حتی بالاتر ممکن است رفتار سوء ما با مردم به پای دین و اسلام نوشته شود و اینجاست که نمیتوانیم در پیشگاه الهی پاسخگوی این ضربه ای که به دین می زنیم باشیم.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج مداحان گفت: یکی از مهمترین وظایف سازمان بسیج مداحان توجه و تأکید بر تربیت اخلاقی و دینی مداحان و ستایشگران اهل بیت علیهم السلام است.

وی در خصوص چشم انداز مأموریت تعلیم و تربیت افزود: یک چشم انداز روشنی برای مداحان در حوزه تعلیم و تربیت مشخص شده و با توجه به این چشم انداز در زمینه ی آموزش  برنامه ریزی و تصمیم سازی شده و نسبت به تربیت و توان‌افزایی مداحان و ستایشگران اهل بیت علیهم السلام با روشهای مختلف، مانند برگزاری دوره های آموزشی، تهیه محتوا و متون آموزشی و همچنین کیفی و پربار نمودن حلقه های ذاکرین اقدامات گسترده ای در دست اقدام است.

وی افزود: در واقع چشم انداز اصلی، پرورش، تربیت و توانمندسازی کلیه ی مداحان و ستایشگران بسیجی و حتی غیر بسیجی در زمینه های معرفتی، بصیرتی و مهارتی است و برای تحقق این چشم انداز باید به چند نکته توجه داشت.

اولا در آموزش نباید فقط به جنبه های مهارتی توجه نمود و از جنبه های معرفتی و بصیرتی غافل شد، همچنین در زمینه ی اخلاق محوری و اخلاق مداری، روحیه ی تواضع و مردم داری و پرهیز از نگاه کاسبکارانه و شهرت گرایی در بین مداحان و ستایشگران باید جریان سازی و فرهنگ سازی بنماییم.

عمادی افزود: در نظر است محتوای جامع و کاملی در زمینههای معرفتی، بصیرتی و مهارتی برای تعلیم و تربیت ستایشگران تهیه و تدوین شود مچنین نیاز است در زمینه تعلیم و تربیت مداحان و ستایشگران اهل بیت علیهم السلام اقداماتی خلاقانه و نوآورانه صورت گیرد به طوری که بتواند حتی آن بخش از ذاکران و ستایشگران که عضو بسیج مداحان نیستند  را جذب نماید.

مسئول تعلیم و تربیت سازمان بسیج مداحان افزود: باید ستایشگران و مداحان عزیز را به مطالعه و دانش افزایی تشویق و ترغیب نمود و از سرمایه بزرگ نوگلان مستعد غافل نشویم و به طور زیربنایی به تربیت آنها پرداخت. ضمن این که با توجه به روزآمدی و امکانات فراوان رسانه ها و فضای مجازی نباید از بحث تعلیم و تربیت در فضای مجازی غافل بود.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.