خانه

سازمان بسیج مداحان

شناسه خبر: 750

برگزاری دوره مجازی مبلغین پیشرفت توسط خواهران بسیج مداحان

بسیج مداحان: دوره مجازی مبلغین پیشرفت توسط خواهران بسیج مداحان کشور برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، دوره آموزش مداحان تحت عنوان مبلغین پيشرفت، در راستای فرهنگ سازی تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی(عج) توسط مدیریت خواهران سازمان بسیج مداحان و با همکاری مدیرکل خواهران سازمان تبلیغات اسلامی کشور بصورت مجازی در شبکه اجتماعی ایتا با حضور بیش از سه هزار نفر از مداحان و شاعران و سبک سازان کشور در حال اجرا می باشد.

فاطمه گنجی مسئول خواهران سازمان بسیج مداحان کشور در این خصوص گفت: موضوعات دوره سبک زندگی اهلبیت (ع)، انسان شناسی، طرح اجرایی قرآن زنده، مقتل شناسی اهلبیت (ع)، اصول و فنون مداحی و نواها و نغمه ها می باشد.

مدیریت خواهران بسیج مداحان گفت: اساتید این دوره شامل؛ حجت السلام والمسلمین واضحی، حجت السلام والمسلمین ریاضت ، دکتر حشمت الله قنبری ، مداح اهلبیت (ع) حاج آقاحاج اسماعیلی ، استاد دستگاه ها آقای احمدوند ،  خانم دکتر حاج عبدالباقی و خانم دکتر عباسی  می باشند که ارتباط مجازی و نزدیکی را با متربیان برقرار نموده اند.

شایان ذکر است  دستورالعمل آموزش مجازی این دوره شامل  پرسش وپاسخ، خلاصه نویسی مباحث روزانه اساتید، تمرین روزانه دانش پژوهان و ارائه پژوهش وتحقیق طبق  موضوعات ارائه شده اساتید می‌باشد.

 

وی در خصوص  روند اجرای دوره گفت: در پایان دوره آموزشی مبلغین به صورت موضوعی و به صورت کیفی در سه سطح مقدماتی، متوسطه و تکمیلی دستبندی می شوند و توسط سازمان و تاییدیه اساتید گواهینامه معتبر تقدیم  می گردد و سازمان بسیج مداحان کشور در نظر دارد در مراکز استانی هم این ستاد فعال و پیگیر آموزش دانش پژوهان در هر استان توسط سازمان بسیج مداحان رده‌ها پیگیری شود.

ضمن این که همه پرسش و پاسخ متربیان از اساتید به صورت روزانه به آیدی های مشخص در کانال "مادحین آل طه" ارسال می شود  که پس از بررسی و دسته بندی منظم موضوعی خدمت اساتید ارسال و مبتنی بر آن پاسخ به افراد ارائه می‌شود.

 

به هر دانش پژوه کد آموزش ارائه شده تا همه فعالیت ها وتلاش ها در پرونده شخص ثبت شود و در نتیحه پایان دوره اثر مطلوب و موثر دارد  و بر این اساس، آزمون های میان ترم  و پایان ترم دوره به صورت مجازی برگزار می‌شود  و پس از ارزیابی افراد کارنامه صادر خواهد شد.

 

 

در ادامه گنجی در پاسخ این سوال که نقش و فلسفه جلسات خانگی را چگونه تبیین می فرمایید، گفت روضه‌های خانگی، صرف نظر از فضیلت‌ها و ارزش معنوی سرشاری که دارند، ممکن است دستخوش آسیب‌ها وآفت ها شود که آشنایی با آن‌ها، گامی است برای پیش‌گیری موثر و بهره‌وری از این معنوی در خانه‌هایی است که خیمه‌های اهل بیت(علیهم‌السلام) در آن‌ها اقامه شده‌اند.

 

وی در خصوص آثار و برکات روضه در خانه افزود: یکی از برکات نام و یاد معصومان در خانه‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کنیم، ایجاد فضای معنوی است. خانه‌ای که در آن نام بهترین انسان‌ها برده می‌شود و با شادی و غم آن‌ها رنگ و بویی متفاوت می‌گیرد، به دست فرشتگان بیمه می‌شود و شمیم خوش معنویت سراسر آن را فرا می‌گیرد. چنین خانه‌ای فرودگاه هدایای الهی می‌گردد و اهل آن خانه در سایه محبت به اهل بیت(ع) به یکدیگر مهرورزی بیشتری خواهند یافت. وجود یک عشق برتر، بسان چراغ راهی خواهد بود تا عشق‌های زمینی ما هم جاودانه گردد و زندگی معنایی تازه به خود بگیرد.

 

گنجی افزود: در چنین خانه‌ای، کودکان هم با نقش‌هایی که در برگزاری و پذیرایی از مهمانان دارند، خود را گامی نزدیک‌تر به خوبانی می‌دانند که برای آن‌ها محیط زندگی‌شان را آراسته‌اند. همچنین با الهام از فضای معنوی و علمی ایجاد شده در چنین خیمه‌هایی، سطح آگاهی مخاطبان در هر گروه سنی که باشند، ارتقا یافته و زمینه را برای پرسشگری و تحقیق پس از آن فراهم می‌کند. در جنبه رفتاری هم، ایجاد سنخیت بین اهل منزل با پیشوایانی که به نام آن‌ها مجلس به پا شده، امری مبارک است.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.