خانه

سازمان بسیج مداحان

مشارکت هیئت‌های مذهبی در تهیه و توزیع بسته‌های خوراکی در بیمارستان‌های گیلان

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی شبانه‌روزی در حال کمک به مردم جهت مقابله با ویروس کرونا هستند گفت: توزیع بسته‌های خوراکی در بیمارستان‌های گیلان از جمله این خدمات جهادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، مصطفی منزوی گفت: جهاد شبانه‌روزی اعضاء هیئت‌های مذهبی، روحانیون و مداحان برای کمک به مردم و بیمارستان‌های استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: تهیه و توزیع بسته‌های خوراکی در بیمارستان‌های گیلان از جمله کارهایی است که توسط این گروه‌ها در حال انجام است.

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان به اعلام نیاز سازمان انتقال خون و کمبود شدید برخی از گروه‌های خونی اشاره کرد و ابراز داشت: پس از آن‌که این خبر توسط سازمان انتقال خون اطلاع‌رسانی شد اعضاء هیئت‌های مذهبی و مداحان استان نه تنها پیشتازانه در آن شرکت کردند بلکه در بین مردم نیز تبلیغات لازم را برای مشارکت انجام دادند.

منزوی با تأکید بر اینکه مداحان و اعضا هیئت‌های مذهبی استان گیلان در مناسبت‌های مختلف نظیر میلاد امیرالمؤمنین علی(ع) به صورت گسترده با اهدا خون خود به یاری هموطنان شتافتند عنوان کرد: هیچ کاری نیست که اعضا هیئت‌ها از انجام آن خودداری کنند و در تمام امور و برای کمک به مردم جهت مقابله با بحران بیماری کرونا مشارکت دارند.

وی مراجعه به محلات و سرکشی از افراد مسنی که در این شرایط حساس توانایی مراجعه به بیرون خانه جهت خرید اقلام مورد نیاز خوراکی ندارند را از دیگر اقدامات هیئت‌های مذهبی استان گیلان خواند و گفت: در این طرح برای کاهش ترددهای غیرضروری مایحتاج سالمندان خریداری و در درب منازل تحویلشان داده می‌شود.

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان کارها و اقدامات هیئت‌های مذهبی به ویژه جوانان عضو این مجموعه‌ها را برگرفته از تکلیف و از روی کسب رضای خداوند متعال دانست و تصریح کرد: انجام کارهای خدماتی بیمارستان‌ها، حمل وسایل و حمل کپسول‌های اکسیژن تنها گوشه‌ای از خدمات جهادی است که توسط هیئت‌های مذهبی در حال انجام است.

منزوی همکاری و مشارکت اعضا هیئت‌های مذهبی گیلان برای تدفین و تیمم اموات که باید طبق یک پروتکل و دستورالعمل خاصی انجام شود را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: شاید کمتر کسی در این قبیل امور به خاطر شرایط بحرانی فعلی و گسترش شدید بیماری کرونا همکاری کند اما هیئت‌های مذهبی استان تا پای جان پای کار هستند.

وی با اشاره به اینکه روحانیون و هیئت‌های مذهبی برای انجام این کار خداپسندانه در بیمارستان‌های گیلان مستقر هستند و در برخی شهرستان‌ها نیز نسبت به برپایی ایستگاه اهتمام ورزیده‌اند ابراز داشت: طلاب و روحانیون ما هم همراه با هیئت‌های مذهبی به صورت داوطلبانه انجام امور خدماتی بیمارستان‌های گیلان را بر عهده گرفته و در حال کمک هستند.

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان پیشتازی بسیج و سپاه برای کمک به مردم را در بسیاری از حوادث تلخی که در کشورمان حادث می‌شود مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: احداث بیمارستان صحرایی، مشارکت محوری در طرح غربالگری بیماری کرونا و اقداماتی نظیر این از عمق تلاش‌های خالصانه و شبانه‌روزی بسیج و سپاه حکایت دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.