خانه

سازمان بسیج مداحان

مسئول سازمان بسیج مداحان کشور از راه‌اندازی قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا خبر داد

مسئول سازمان بسیج مداحان و مدیران هیآت مذهبی کشور از راه‌اندازی قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، یوسف ارجونی صبح امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در ستاد سازمان بسیج مداحان و مدیران هیآت مذهبی کشور در جمع تعدادی از فعالین عرصه ستایشگری افزود: جامعه ستایشگری برای جلوگیری از شیوع این بیماری در کشور اقداماتی را در دستور کار قرار داده تا با همکاری مدیران هیآت مذهبی و جامعه ستایشگر کمکی به نهادهای امدادی و درمانی کشور کرده باشد.

وی در ادامه گفت: ستاد فرعی مبارزه با کرونا در رده‌های استانی تا پایین‌ترین سطح کانون‌های سازمان بسیج مداحان برپا شده است. 

وی در ادامه به تبیین نقش وظایف جامعه ستایشگر خصوصاً مدیران هیآت مذهبی برای مقابله با ویروس کرونا و جمع‌آوری کمک‌های خیرین و معتمدین محلی توسط مدیران هیآت و توزیع رایگان ماسک و اقلام بهداشتی در بین مردم پرداخت.

ارجونی با اشاره به لغو هیآت مذهبی اذعان کرد: با توجه به اینکه مساجد سنگرهای جامعه ستایشگری محسوب می‌شوند متولیان هیآت مذهبی و نخبگان عرصه ستایشگری برای تامین و تجهیز اقلام سم‌پاشی برای ضدعفونی کردن اماکن مذهبی مثل مهدیه‌ها، مساجد، حسنیه‌ها در شهرها اقدامات مناسبی را در دستور کار دارند.

وی افزود: در چنین وضعیتی وظیفه مادحین تاکید بر عزم ملی و همکاری همه‌جانبه هیآت مذهبی برای ارتقاء روحیه مردم و مقاومت در برابر این ویروس می‌باشد.

مسئول سازمان بسیج مداحان و مدیران هیآت مذهبی کشور ضمن تشکر از خدمات جهادی فعالین بسیجی افزود: هیآت مذهبی ظرفیت‌های فراوانی دارند و در همین مدت کوتاه از شیوع ویروس کمک به مردم، اقدامات پیشگیرانه و کنترل محیطی محله‌ها برای سازماندهی و تیم نمودن هیآت مذهبی، ضد عفونی کردن معابر عمومی، ایستگاه‌های اتوبوس، مترو و تاکسی‌ها انجام خدمات رایگان بهداشتی به مردم از جمله اقدامات هیآت مذهبی می‌باشد.

یوسف ارجونی افزود: اصرار ما براین است که مادحین و مردم نباید از مجالس امام حسین(ع) دور

شوند و باید بیش از هر زمانی دیگر به اهل بیت(ع) توجه و توسل داشته باشیم حتی با برگزاری مراسم در خانه‌ها باید این مهم ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به ایام اعتکاف گفت: روضه‌های خانگی در ایام البیض ماه رجب و انجام اعمال، ادعیه و روزه و استغفار برای تعجیل در فرج حضرت صاحب‌الزمان(عج) و تاکید بر خواندن دعای هفتم صحیفه سجادیه که امام خامنه‌ای(مدظله العالی) بر آن تاکید داشتند در دستور کار هیآت و مردم خداجوی قرار دارد.

مسئول سازمان بسیج مداحان و مدیران هیآت مذهبی کشور با اشاره به پویش‌های مذهبی مختلفی که در فضای مجازی راه‌اندازی شده افزود: هیئت تعطیل‌بردار نیست و دلتنگی‌های عاشقان و قرار زیارت برای استشفای مریض در فضای مجازی نقطه قوت هیآت است که در هیچ وضعیتی هیأت ترک نخواهد شد و تاکید ما بر این است که مراسم هیآت به صورت مجازی همراه با پخش زنده و یا بازپخش برخی مراسمات در شبکه‌های اجتماعی برگزار ‌شود.

     ارجونی ضمن تاکید بر اعلام آمادگی هیآت مذهبی کشور برای کمک‌رسانی و انجام خدمات بهداشتی و درمانی به نهادهای متولی امر بهداشت و درمان گفت: جمعآوری کمک‌های مردمی توسط هیآت مذهبی مبتنی بر الگوی محله محوری و تمرکز هیآت به محله و منطقه خود جهت خرید اقلام بهداشتی و تحویل در درب منزل نیازمندان و سالمندان محله و یا افراد نیازمندی که خانواده‌شان درگیر ویروس شده‌اند از دیگر الویت‌های سازمان بسیج مداحان کشور می‌باشد.

انتهای پیام/

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.