خانه

سازمان بسیج مداحان

طرح توسعه حرم حضرت عباس (علیه السلام) عملیاتی شد

طرح توسعه حرم حضرت عباس (ع) از سوی عتبه عباسیه بررسی شده و قرار است این طرح به زودی اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان، طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در کربلا در چند فاز طراحی و از سال ۹۴ با خرید ملک‌های اطراف حرم مطهر اجرایی شد.

در فاز نخست مقرر شد تا صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) در چند بخش زیارتی و غیرزیارتی با مساحتی بالغ بر ۵۲ هکتار احداث شود که به گفته یوسف افضلی معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات هم‌اکنون بیش از ۴۷ درصد روند ساخت صحن حضرت زینب (س) پیشرفت داشته است.

با توجه به افزایش تعداد زائران حسینی علاوه بر طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع)، به تازگی طرحی برای توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز پیش‌بینی شده است. به طوری که هم‌اکنون مقدمات این طرح توسط آستان قدس عباسی در حال انجام است و ستاد بازسازی عتبات با توجه به برنامه‌های دقیق و عملیاتی، قرار است طرح توسعه حرم حضرت عباس (ع) را نیز اجرایی کند.

بر همین اساس، در طرح اولیه توسعه حرم حضرت عباس (ع) اطراف حرم توسعه می‌یابد که برای این منظور در مرحله نخست باید زمین‌های اطراف حرم مطهر خریداری شود.

به گفته حسن پلارک رئیس سابق ستاد بازسازی عتبات توسعه حرم‌های کربلا به صورت بیضی‌شکل در نظر گرفته شده است. طرح جامعی نیز برای توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز طراحی شده و مقدمات اجرای آن در حال بررسی است.

همچنین در طرح توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز دو بخش زیارتی و غیرزیارتی در نظر گرفته شده است که از سمت خیابان علقمی این طرح اجرا خواهد شد.

به گزارش بسیج مداحان، با اجرای طرح توسعه حرم امام حسین (ع) این حرم مطهر ۱۴ برابر می‌شود و با توجه به لزوم توسعه حرم حضرت عباس (ع) نیز به نظر می‌رسد حرم حضرت عباس (ع) بیش از ۱۰ برابرمساحت فعلی شود.

منبع : snn

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.