خانه

سازمان بسیج مداحان

ماشاالله عابدی:

آثار آیت الله رسولی محلاتی منبع بسیاری از جلسات تبلیغ و مداحی است

یک مداح پیشکسوت با اشاره به دقت، ریزبینی و نوآوری آیت الله رسولی محلاتی در تالیفات تاریخ تشیع، گفت: همین ویژگی ها موجب شده آثار ایشان به صورت فراوان مورد استفاده مبلغان و مداحان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مداحان،«ماشاالله عابدی» با بیان اینکه درگذشت آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی بسیار دردناک است، اظهار کرد: هرگاه عالمی عامل و ربانی از جامعه اسلامی به دیار باقی کوچ می کند ضایعه ای سخت و جبران ناپذیر بر پیکر اسلام وارد می آید، همچنان که در روایت آمده است: «إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ؛ هرگاه عالمی بمیرد رخنه ای جبران ناپذیر در اسلام ایجاد می شود كه تا روز قيامت هيچ چيز آن را فرو نمى ‏پوشد.»

 

این مداح پیشکسوت با بیان اینکه تالیفات آیت الله رسولی محلاتی در حوزه تاریخ، بسیار دقیق و همراه با دقت در جزئیات و نوآوری است، گفت: آثار ایشان درباره زندگی امیرالمومنین امام علی (ع)، حضرت فاطمه زهرا (س) و امام حسین (ع) مورد استفاده گسترده مبلغان و مداحان قرار گرفته است.

 

وی افزود: شخصا تک تک آثار ایشان را مطالعه کرده و در عرض ارادت به ساحت مقدس و نورانی اهل بیت (ع) از این کتاب های ارزشمند استفاده زیادی برده ام. دقت ایشان در بیان تاریخ به دور از تعصب و همراه با استفاده از منابع دست اول و مستند، موجب ارزشمندی کارهایشان شده است.

 

عابدی در ادامه به اعتمادی که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به مرحوم آیت الله رسولی محلاتی داشتند اشاره کرد و یادآور شد: این اعتماد به دلیل شخصیت انقلابی، اخلاقی و علمی و اخلاص و پایمردی ایشان در مسیر مبارزه با طاغوت و استکبار است.

 

وی تاکید کرد: مرحوم آقای رسولی محلاتی در ادوار مختلف انقلاب اسلامی به موقع موضع گیری می کرد و در این زمینه جانب انصاف و اعتدال را رعایت و از ورود به جریان های سیاسی اجتناب می کردند.

 

این مداح پیشکسوت در پایان خاطرنشان کرد: آیت الله رسولی محلاتی در کنار تمام خدمات انقلابی و علمی، در حوزه مدیریت مسجد نیز بسیار موفق بود و مسجد فرشته را به پایگاه نشر معارف اسلامی و تربیت نیروهای انقلابی تبدیل کرده بود.

منبع : شبستان

انتهای پیام/