خانه

سازمان بسیج مداحان

شناسه خبر: 252

گزيده اى از سخنرانى حاج عباس دلجو

برشی از گزيده سخنرانى حاج عباس دلجو که یکشنبه شب ها در کلاس معارف قرآنی تدریس شده جهت استفاده عزیزان منتشر می شود

در اسلام از رابطه میان مردم و رهبر به ولایت تعبیر شده است کلمه ولایت به معنای پیروی همراه با محبت است و امروز در شرایطی هستیم که اگر ولایت فقیه نداشتیم مثل عراق و یمن و سوریه از هر جایی بر سر ما میزدند و خار میشدیم و این عزت و اقتدار و امنیتی که در این نظام وجود دارد حاصل خون مقدس شهدا و ایثارگری جانبازان و ایثارگران و در راس همه اینها از برکت وجود رهبری مقتدر و محبوب بدست امده است.

تاثیر عنصر حبّ به ولایت را باید به مردم معرفی کنیم تا بدانند پیروی از محبت نشأت می گیرد فلذا حماسه نهم دی حماسه محبت به رهبری است. ولایت فقیهی که ولایت او در امتداد ولایت الله و ولایت رسول الله و ولایت معصومین علیهم السلام است و همین عروه الوثقی است که سبب عزت ملت شیعه و ایران عزیز شده است. تاریخ نشان داده که همیشه بعد از هر دوره ای و عصری مردم به نعمت هایی که قبلا به انها عطا شده آگاه میشوند در حالیکه اگر بصیرت وجود داشته باشد انسان میتواند به موقع قدرشناس نعمت هایی که دارد باشد. بنابراین نهم دی روز اعلام و اظهار محبت به رهبری و شهدا و حفظ نظام اسلام و انقلاب است این یوم الله را گرامی میداریم و از خداوند متعال می خواهیم به همه ما و مردم ما بصیرت روز افزون مرحمت فرماید که ما هم سهمی بسزا در حفظ نظامی که شهدا برایمان بیادگار گذاشتند داشته باشیم.
 سوره توبه ایه ١٢٠ میفرماید هیچ حرکت دسته جمعی مومنین که کفار را عصبانی می کند صورت نمی گیرد مگر اینکه برای آن پاداش عمل صالح ثبت میشود.

آری راهپیمایی که دشمنان انقلاب و اسلام را عصبانی کند عمل صالح است و نوعی حضور در عبادت دسته جمعی و امر به معروف و نهی از منکر عملی و عامل تقویت روحیه مردم و تهدید دشمن است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.