خانه

سازمان بسیج مداحان

آیت‌الله حسینی همدانی در همایش مسئولین هیئت‌های مذهبی و مداحان استان البرز:

نقش هیئات مذهبی در گام دوم انقلاب پر رنگ باشد

همایش مسئولین هیئت‌های مذهبی و مداحان استان البرز با حضور و سخنرانی آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بسیج مداحان، همایش مسئولین هیئت‌های مذهبی و مداحان استان البرز با حضور و سخنرانی آیت‌الله حسینی همدانی در حسینیه امام خمینی (ره) دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج برگزار شد.

آیت‌الله سید محمد مهمدی حسینی همدانی در این جلسه با اشاره به پنجم جمادی‌الاول ولادت حضرت زینب سلام‌الله علیها، بیان داشت: عقیله بنی‌هاشم (س) شخصیت بی‌نظیر و کم‌نظیری در عالم اسلام است.

وی بابیان اینکه عقیله به معنای کثرت مبالغه در عقل است، اظهار داشت: حضرت زینب کبری (س) در سن کودکی خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) را درک و حفظ کردند و راوی روایات شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه دانسته‌های ما از حضرت زینب کبری (س) بسیار اندک و در حد چند روضه است، عنوان داشت: عقیله بنی‌هاشم (س) از جایگاه بسیار رفیعی برخوردار است و ما نسبت به ایشان کم‌کاریم و باید ابعاد مختلف زندگی ۵۷ ساله ایشان موردبررسی و مطالعه قرار گیرد.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه حضرت زینب (س) پرستار دین بود، یادآور شد: در دوران حضرت (س) دین مجروح و آسیب‌دیده بود و ایشان بعد از واقعه کربلا شروع به مداوا کردن آن پرداختند و دین را به جایگاه خود برگردانند.

وی با تأکید بر اینکه زندگانی حضرت زینب (س) برای ما بسیار درس‌آموز است، خاطرنشان ساخت: حضرت زینب (س) علاوه بر الگوی حجاب، حیا و عفت؛ الگوی استکبارستیزی، زمان‌شناسی و بصیرت بودند.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه حضرت زینب (س) تحت تعلیم پیامبر (ص) و امیرالمؤمنین (ع) بودند، گفت: حضرت زینب (س) در خطبه‌های پرصلابت خود در کاخ یزید دستگاه ظلم را نابود کردند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه درس‌های زندگی حضرت زینب (س) در بزنگاه‌ها همواره کمک ما بوده است، گفت: یکی از این بزنگاه فتنه سال ۸۸ بود.

وی بابیان اینکه دشمنان از همان ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز فتنه‌هایی را برای نظام اسلامی رقم‌زده‌اند، گفت: با برسی دقیق ابعاد این فتنه‌ها مشخص می‌شود که منشأ همه آن‌ها یکی است اما باگذشت زمان پیچیده‌تر و ترکیبی‌تر شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به نهم دی‌ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، گفت: نه دی سالگرد خروش حماسی مردم است که با بصیرت و هوشیاری تمامی که داشتند از مقتدای خودشان و ارزش‌های اسلامی دفاع و قیام کردند و یک حرکت مانا و پرثمری را خلق کردند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه یادآور شد: در نه دی یکی از توطئه‌های بزرگ آمریکا و اسرائیل برعلیه نظام با رهبری امام المسلمین و همراهی و کمک مردم خنثی شد و به همه‌کسانی که اعلام می‌کردند انقلاب دوره‌اش تمام‌شده نشان داد که انقلاب زنده است و بااقتدار پیش می‌رود.

وی با اشاره به اهمیت نه دی به لزوم بررسی اسناد فتنه سال ۸۸ پرداخت و گفت: بررسی اسناد فتنه سال ۸۸ که نزدیک به نه جلد کتاب می‌باشد می‌تواند روشن‌کننده زوایای پنهان این واقعه باشد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز با اشاره به خطبه پنجاهم نهج‌البلاغه به تعریف فتنه از دیدگاه امیرالمؤمنین (ع) پرداخت و گفت: حضرت علی (ع) در تعریف فتنه می‌فرمایند: «پس نقطه آغازین فتنه‌ها این است که افرادی به دنبال هوای نفس خویش حرکت می‌کنند و بدعت‌هایی ایجاد می‌کنند و سعی در پیدا کردن قدرت و ولایت از طریق غیر مشروع آن می‌کنند و بر