خانه

سازمان بسیج مداحان

شناسه خبر: 238

مسئول بسیج مداحان استان فارس:

تربیت مداحان ولایی و انقلابی از اولویت های بسیج مداحان است.

مسئول بسیج مداحان استان فارس گفت: تربیت مداحان ولایی و انقلابی از اولویت های بسیج مداحان است و با گفتمان سازی در این امر گام برداشت.

روح الله همت‌پور مسئول بسیج مداحان استان فارس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی  سازمان گفت: تربیت مداحان انقلابی و ولایی باعث  اثر بخشی عرصه ستایشگری می‌شود و با گفتمان سازی در جامعه می‌تواند این انتظار را برآورده کند و این توقع مقام معظم رهبری از جامعه ستایشگری است.

وی افزود: کادرسازی و تربیت مداحان بسیجی- انقلابی با استفاده از پشتوانه عظیم جوانان مومن، متعهد و متدین و انسجام و معنابخشی به مفاهیم و مضامین انقلابی و مذهبی بر اساس منویات حضرت آقا در عرصه ستایشگری در اولویت است.

همت پور با اشاره به تعامل بسیج مداحان استان با رسانه ها گفت: این یک تعامل صمیمانه و دو طرفه می باشد و این رسانه ها می توانند این شعر را تبلیغ نمایند ، و  رسانه یکی از موثرترین ابزار اثر بخش در جامعه می‌باشد.

وی گفت: درعرصه ی جنگ نرم،اصلی ترین و مهمترین اسلحه مداح و جامعه ستایشگری، رسانه است که اگر بسیج مداحان بخواهد درعرصه ی جنگ نرم تلاش موثری داشته باشد باید با رسانه ها همگام شود که الحمدلله و لطف خداوند این اتفاق مهم افتاده است.

مسئول بسیج مداحان استان فارس ادامه داد:. مداحان بسیجی با گفتمان مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند و به دغدغه ها ی معظم له توجه دارند. این قشرتاثیرگذار در برنامه های مذهبی با بصیرت در مقابل فتنه ها ایستاده و همچون معلمان در جامعه روشنگری می کنند.

وی تاکید کرد: حرکت و نفس مداح جریان مستمعین را هدایت می کند و بطور مثال چون بعضی از از مداحان اهل کار جهادی هستند ازجمله کمک به سیل زدگان وغیره در استان و شهر خود ، قطعا مستمعین، خود به خود به این سمت وسو سوق پیدا می کنند.

همچنین احترام به مستمعین بویژه پیرغلامان و بزرگترهای مجلس ورعایت شأن و جایگاه آنها، رعایت زمان و وقت مجلس، پرهیز از اشعار لهو ولعب، حرکات سخیف، اخلاص، تواضع، فروتنی، سخاوت، ادب،به مناسبت خواندن می توان مستمعین را با خود همراه کرد.

وی در مورد فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در سطح بسیج مداحان استان گفت: تاکنون برای مداحان کار گروه‌های تخصصی سبک و شعر مداحی برگزار شده است که نتیجه آن چاپ و تولید کتاب‌هایی با موضوع محرم و صفر، کتاب "حزن سرمد با موضوع فاطمیه"  و تولید سبک های فاخر و سنتی توسط برخی از مداحان کشوری ازجمله حاج منصور ارضی و حاج مرتضی طاهری وحاج مهدی سروری انجام شده است .

مسئول بسیج مداحان استان فارس در مورد نقش هیأت های مذهبی گفت : هیات های مذهبی در تبیین معارف اهل بیت(ع) پر رنگ است و می توان گفت بزرگ ترین پایگاه دینی ملی هیآت سنتی است ومتعلق به همه افراد از همه اقشار است لذا هیچ محدودیتی برای ورود به هیأت نیست.

همت‌پور در خاتمه به سبک شعرخوانی مداحان انقلابی اشاره کرد و گفت: مداحان جوان انقلابی در بیشتر به سبک‌های حماسی و رجزخوانی علاقه مند هستند البته بعضی شور خوانی‌ها را اجرا می‌کنند که ضمن صحبت  با برخی از علما و بزرگان ومسئولین فرهنگی استان  مقرر شد اشعار و نوحه های فاخر و حماسی در دستور کار قرار گیرد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.