حجت الاسلام میرزا محمدی در همایش مسئولین بسیج مداحان سراسر کشور:

نوکری و خادمی برای امام حسین(ع) اجر و قرب بالایی دارد/ مداحان باید تحت تعلیم مستمر استاد باشند

کارشناس مسائل مذهبی گفت: قرآن کریم می فرماید که تکبر انسان را صغیر می کند، بر همین اساس در دستگاه کبریایی خداوند، متکبرین جایگاه پستی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، حجت الاسلام میرزا محمدی در همایش مسئولین بسیج مداحان سراسر کشور و فعالان عرصه ستایشگری اهل بیت(علیهم السلام) اظهار داشت: انسان باید قدر جایگاه نوکری اهل بیت(علیهم السلام) را بداند و شکر گذار این نعمت باشد. اما قرآن کریم پیش از دعوت به شکرگذاری، انسان را به شناخت و یادآوری نعمت دعوت کرده است.

این کارشناس مسائل مذهبی ادامه داد: در سوره فاطر خطاب به هر انسان بیان شده که یادآوری نعمت، ارتباطی به دین و مذهب انسان ندارد، انسان با هر دین و گرایش فکری باید یادآور و شکر گذار نعمات الهی باشد.

وی با بیان اینکه یادآوری نعمت باعث می شود تا انسان احساس بی نیازی از خداوند نکند، افزود: احساس بی نیازی از پروردگار، انسان را به مرز نابودی می کشاند لذا ما تا قدر این جایگاه ستایشگری اهل بیت (علیهم السلام) را ندانیم، هزار سال هم که در این عرصه فعالیت کنیم، آن اثر لازم را بر جامعه و خود نخواهیم گذاشت.

حجت الاسلام میرزا محمدی در ادامه بیان کرد: اگر امروز احترامی از سوی مردم نسبت به ما نوکران حضرت اباعبدالله الحسین(علیهم السلام) وجود دارد، به واسطه نظر حضرت سیدالشهدا است و باید مراقب بود تا تکبر و هوای نفس ما را فرا نگیرد.

وی تصریح کرد: قرآن کریم می فرماید که تکبر انسان را صغیر می کند، بر همین اساس در دستگاه کبریایی خداوند، متکبرین جایگاه پستی خواهند داشت.

این کارشناس مذهبی با تأکید بر لزوم رفتار متواضعانه مداحان گفت: تواضع نباید تنها در برابر مقامات و شخصیت ها باشد، بلکه باید در برابر پروردگار متواضع باشیم.

وی با بیان اینکه نوکری و خادمی برای امام حسین(علیهم السلام) اجر و قرب بالایی دارد افزود: برای رسیدن به این جایگاه و در امان ماندن از فتنه ها و آسیب های جامعه مداحی، باید استاد داشت و تحت تعلیم و تربیت مستمر قرار گرفت.

حجت الاسلام میرزار محمدی اذعان کرد: باید مراقب بود تا هوای نفس بر ما غالب نشود که اگر چنین شد به انحراف کشیده می شویم، در واقع استاد این هوای نفس سرکش ما را کنترل می کند.

وی در پایان اشرافی گری در جامعه مداحی را آسیبی جدی خواند و گفت: مداحی که درگیر اشرافی گری و تکبر شود، همچون فواره ای بالا رفته و پس از مدتی به زمین می خورد.

انتهای پیام/

خبرهای تازه