نماینده ولی فقیه آذربایجان شرقی در هشتمین همایش بزرگداشت شهید شاخص قشر بسیج مداحان کشور:

یک بیت شعر ذاکران اهل بیت می تواند اثرگذاری بیشتری از بحث مستدل داشته باشد

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در هشتمین همایش تجلیل از مداحان شهید و ایثارگر در تبریز گفت: یک بیت شعر ذاکران اهل بیت می تواند اثرگذاری بیشتری از بحث مستدل داشته باشد

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در هشتمین همایش تجلیل از مداحان شهید و ایثارگر در تبریز با بیان اینکه کار مداحان و شعرای عزیز و عزاداری آنها تاثیر زیادی دارد؛ گفت: اولین نتیجه عزاداری برای امام حسین(ع) آمرزش گناهان است و روایتی از ائمه داریم که گریه بر امام حسین(ع) بهشت را بر انسان واجب می کند و نباید کسی خود را از فیض آن محرم کند.

وی کسب ثواب فراوان را از دیگر نتایج عزاداری بر اهل بیت(ع)دانست؛ افزود: در روایت ها برای عزاداری بر امام حسین ثواب حج و عمره آمده و افضل تمام اعمال شمرده شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دستیابی به حسن عاقبت از دیگر ثمرات عزاداری بر امام حسین عنوان کرد و ادامه داد: دست لطف امام حسین به روی عزاداران ایشان قرار می گیرد و موجب می شود آنها از عاقبت شوم در امان بمانند.

حجت الاسلام آل هاشم ابقای اسلام و احیای تشیع را از دیگر دستاوردهای عزاداری بر امام حسین(ع) برشمرد و گفت: زمانی که اسلام در خطر بود؛ شهادت امام حسین(ع) ورق را برگرداند و اسلام باقی ماند و تشیع زنده شد.

وی تصریح کرد: استجابت دعا از دیگر فواید عزاداری و توسل به اباعبدالله الحسین می باشد که امتیاز ارزشمندی است.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: کار شما ذاکران اهل بیت بسیار شریف و ارزشمند است و در بقای تشیع و حفظ ایمان مردم موثر است و اثر یک بیت شعر شما گاهی از یک بحث مستدل اثر بیشتری دارد.

وی ادامه داد: امروز دشمنان جمهوری اسلامی با ابزارهای متعدد وارد میدان جنگ نرم علیه مردم ایران شدند تا جامعه اسلامی را تضعیف کنند و یکی از موانع برابر فرهنگ دشمن، گسترش معارف اسلامی و امور انقلابی و تعمیق محبت اهل بیت در دل های مردم است که تاثیر کار مداحان را نشان می دهد.

انتهای پیام/

خبرهای تازه