یادداشت سازمان بسیج مداحان کشور پیرامون مداحی حاج میثم مطیعی در عید سعید فطر

نسخه مناسب چاپ
با توجه به شعری که برادر عزیزمان، حاج میثم مطیعی، در نماز عید سعید فطر قرائت نمودند و هجمه هایی که نسبت به سلسله جلیله مداحان صورت گرفت، لازم است چند نکته را برای فطرتهای پاک و منصف، بیان کنیم.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان، یادداشت مسئول سازمان بسیج مداحان پیرامون مداحی حاج میثم مطیعی در روز عید فطر را در ادامه بخوانید؛

بسم الله الرحمن الرحیم

با صلوات بر حضرت محمد و آل محمد و درود بر روان پاک شهیدان، مخصوصا شهدای هفتم تیر و امام راحل رضوان الله تعالی علیه.

 

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم

تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال

 

با توجه به شعری که برادر عزیزمان، حاج میثم مطیعی، در نماز عید سعید فطر قرائت نمودند و هجمه هایی که نسبت به سلسله جلیله مداحان صورت گرفت، لازم است چند نکته را برای فطرتهای پاک و منصف، بیان کنیم.

 

مقام معظم رهبری فرمودند:

«هیئتها نمیتوانند سکولار باشند... هرکس علاقه‌‌مند به امام حسین است، یعنی علاقه‌‌مند به اسلام سیاسی است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معنای اعتقاد به امام حسین این است... فکر انقلاب، فکر اسلام، خطّ مبارکی که امام (رضوان الله علیه) در این مملکت ترسیم کردند و باقی گذاشتند، اینها بایستی در مجموعه‌‌ها و مانند اینها حضور داشته باشد»

 

نکته اول: با توجه به فرمایشات مقام عظمای ولایت، اصل پرداختن به مسائل سیاسی، فرهنگ انقلاب و پندیات، در اشعار مداحان اهلبیت علیهم السلام، جزء مطالبات رهبری انقلاب و کاری پسندیده است.

نکته دوم: اگر اشعار خوانده شده مورد بررسی قرار بگیرد، آنچه مورد تأکید است، استقلال و عزت ملت ایران است که در اهمیت حراست از آن شکی نیست.

نکته سوم: اگر در پرداختن به مطالبات رهبر معظم انقلاب، توسط مداحان عزیز، در مرحله عمل، احیانا ترک اولویتی صورت گرفت؛ باید با تذکر اخلاقی و دوستی به آن پرداخت و اگر انتقادی هم هست باید سازنده، اخلاقی و قرآنی باشد.

در نتیجه برخوردهای نامناسب و مورد پسند دشمن، که با برادر عزیزمان، جناب آقای مطیعی صورت گرفت، رفتار سازنده ای تلقی نمی شود و قطعا محکوم است.

 

حافظ وظیفه تو دعا کردن است و بس

در بند آن مباش که نشنید یا شنید

 

سازمان بسیج مداحان کشور

هفتم تیرماه نود و شش

 

انتهای پیام/

خبرهای تازه