خانه

سازمان بسیج مداحان

مسئول سازمان بسیج مداحان استان گیلان:

مهمترین دغدغه جامعه ستایشگری، تربیت مداحان انقلابی است

مسئول سازمان بسیج مداحان استان گیلان گفت: مهمترین دغدغه جامعه ستایشگری، تربیت مداحان ارزشی و انقلابی است

مصطفی منزوی مسئول سازمان بسیج مداحان استان گیلان در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج مداحان گفت: سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد بحث مداحی را می‌توان یک منظومه تشبیه کرد. چرا که ایشان هرساله با دیدار مداحان نکات مهمی را پیرامون بحث و ستایشگری گوشزد می کنند.

مسئولان سازمان بسیج مداحان با بهره‌گیری از فرمایشات معظم‌له و برگزاری جلسات بصیرتی در دیدار چهره به چهره با مداحان می‌توانند نقش موثری در تحقق منویات ایشان داشته باشند.

وی در خصوص فعالیت کانون‌های بسیج مداحان در استان گیلان افزود: کانون‌های شهرستان‌ها به دلیل ساختار سازمان با مشکلات متعددی مواجه‌اند؛ از جمله اینکه مسئول کانون به دلیل مشغله‌های فراوان شاید آنطور که باید وشاید نتواند ماموریت‌های سازمان را به انجام برساند.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان گیلان ادامه داد: مداحان به عنوان اقشار تاثیرگذار در جامعه می باشند و این موضوع بر کسی پوشیده نیست؛ راه اندازی سازمان بسیج مداحان یک امر بسیار مناسب و خوب بوده است، اما با عدم پشتیبانی و کم‌توجهی به این قشر نتیجه مورد نظر حاصل نمی‌گردد.

وی گفت: مهمترین دغدغه در بسیج مداحان باید به  تربیت مداحان ارزشی و انقلابی معطوف شود و این مهم حاصل نمی‌شود جزء آنکه از زمینه آموزش نوگلان حسینی سرمایه‌گذاری ویژه‌ای صورت گیرد و در برنامه‌ها از نظر بودجه به صورت خاص و ستاره‌دار دیده شود.

وی افزود: برنامه‌های متنوع در حوزه نوگلان حسینی باعث جذب و بهتر شدن عملکرد آنان در آینده برای بسیج مداحان می گردد.

منزوی در مورد تولیدات استانی بسیج مداحان گیلان افزود: تولیدات محتوایی سپاه استان در قالب مرکز آفرینش‌های بسیج انجام می‌گیرد و بسیج مداحان در این راستا به همکاری ‌های خوبی برای تولید محتوا با آن مرکز انجام می‌دهد.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان گیلان درباره اهمیت پرداختن به پیرغلامان حسینی و نوگلان حسینی تاکید کرد: یکی از دغدغه‌های مهم بسیج مداحان استان بحث پیرغلامان حسینی در کنار توجه به نوگلان حسینی و این  زمان زیادی از فکر و اندیشه ما را به خود اختصاص داده است. در این زمینه تلاش‌ها به صورت شهرستانی در حال انجام است و با کمک سازمان‌ها و مراکز فرهنگی مانند سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات، ائمه جمعه برنامه‌های تجلیل از پیرغلامان در دستور کار قرار داده‌ایم. همچنین برای کیفی سازی مداحان بسیجی تلاش‌های آموزشی در تمامی کانون‌ها در قابل گروه‌های "مجمع‌الذاکرین" و همراه سازی سازمان تبلیغات و استفاده از ظرفیت مربیان  در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه باید به موضوع دفاع مقدس بیشتر پرداخته شود گفت: یکی از مهمترین اقدامات این سازمان شناسایی مداحان دفاع مقدس و مدافع حرم می‌باشد و دیدار با خانواده شهدا در تمامی شهرستان‌های استان به همراه مسئولین شهرستانی و همچنین برنامه ریزی جهت برگزاری یادواره شهدای مداح استان از جمله مهمترین اقدامات این سازمان است.

منزوی ادامه داد: مداحان خواهر جزو گروه‌های تاثیرگذار در قشر مداحان می باشند که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند؛ در این زمینه جلساتی با قشر خواهران برگزار شده و زمینه سازی برای برگزاری جلسات منظم با حوزه علمیه خواهران و بسیج جامعه زنان در حال انجام است. همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه خواهران در شهرستان‌ها به طور منظم انجام می‌پذیرد.

ضمن اینکه در بحث شناسایی جلسات خانگی اقدامات خوبی صورت گرفته و در بازدیدهای شهرستانی از رده‌های موضوع جلسات خانگی به صورت مستمر پیگری می‌شود.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان گیلان خاطرنشان کرد: دیدار با ائمه جمعه سراسر استان، بازدید از کانون‌های نواحی 18 گانه استان، برگزاری جلسه شعر آیینی، دیدار نوگلان حسینی با نماینده ولی فقیه در استان و معرفی کتاب‌های ارزشی در راستای مداحی و ستایشگری در ایام فاطمیه از مهمترین برنامه‌ سازمان بسیج مداحان استان گیلان تا پایان سال 98است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.