خانه

سازمان بسیج مداحان

مسئول بسیج مداحان استان مرکزی عنوان کرد:

مداحان از ورود به جناح بندی‌های سیاسی پرهیز کنند

بنده با ورود مداحان به جناح بندی‌های سیاسی مخالفم و معتقدم که مداحان نباید در انتخابات‌ها لیست بدهند یا از شخص خاصی حمایت کنند

ابوالفضل ربیعی مسئول  بسیج مداحان استان مرکزی به خبرنگار سازمان بسیج مداحان گفت: بنده با ورود مداحان به جناح بندی‌های سیاسی مخالفم و معتقدم که مداحان نباید در انتخابات‌ها لیست بدهند یا از شخص خاصی حمایت کنند

آیات سوره فصلت به ما می‌آموزند که بهترین سخن سخنی است که مردم را به خدا دعوت کند و گوینده به حرفهای خود عمل کند و تسلیم دستورات الهی باشد.

وی افزود: نباید حرف‌هایی از خودمان را به دین نسبت بدهیم چرا که قرآن در آیه ۷۹ سوره بقره سه بار گفته وای برکسانی که کتابی از خود می‌نویسند و می‌گویند این‌ها سخنان خداست

ربیعی با بیان اینکه هر کاری روش و هدف دارد اظهار کرد: هرکاری یک هدف و یک روش دارد و در اسلام هدف باید مقدس و روش باید صحیح باشد.

وی لازمه کار هر سخنران و مداح را پایبندی به پنج هدف دانست و تبیین کرد: تقویت عقاید مردم، محبوب کردن خدا و اهل بیت، شبهه زدایی و ایجاد تحول در مخاطبین باید جزو اهداف در مداحی و سخنرانی باشند به طوری که مخاطب بعد از دهه محرم واقعا متحول شود..

ربیعی در ادامه گفت: متاسفانه مداحی و سخنرانی برای بعضیها حالت شغل و محل کسب درآمد پیدا کرده که این امر بسیار ناپسند است.

مسئول  بسیج مداحان استان مرکزی گفت: هرچند که مداحان و سخنرانان زحمت می‌کشند و برای ارائه کار خوب وقت صرف می‌کنند اما اهل از اینکه آن‌ها را دستاویزی برای پول درآوردن کنیم باز داشته‌اند.

ابوالفضل ربیعی مسئول بسیج مداحان استان مرکزی با اشاره به لزوم طرح کردن مباحث مستند بیان کرد: مداحان باید از طرح مطالب بی پایه و اساس پرهیز کنند و حتی گفته‌های سخنرانان را بدون تحقیق و بررسی منبع نقل نکنند.

وی تصریح کرد: بنده با ورود مداحان به جناح بندی‌های سیاسی مخالفم و معتقدم که مداحان نباید در انتخابات‌ها لیست بدهند یا از شخص خاصی حمایت کنند.

ربیعی خاطرنشان کرد: وظیفه سیاسی مداح دفاع از اصل نظام و انقلاب است چرا که رونق هیئت‌های مذهبی به برکت همین انقلاب صورت گرفته است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.