خانه

سازمان بسیج مداحان

گیلان از استعدادهای ویژه‌ای در حوزه شعرای آئینی و ذاکران اهل بیت(ع) برخوردار است

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان گفت: گیلان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه شعرای آئینی و ذاکران اهل بیت(ع) برخوردار است که ضمن شناسایی باید در جهت اتصال و تقویت این حوزه‌ها تلاش شود.

به گزارش پایگاه خبری بسیج مداحان، مصطفی منزوی صبح  امروز در همایش مسئولان کانون‌های بسیج مداحان استان گیلان اظهار داشت: متصل کردن دو جمع اثرگذار جامعه یعنی شعرای آئینی و مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) که گیلان از ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است در دستور کار سازمان بسیج مداحان قرار دارد.

مسئول سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ایجاد حلقه ارتباطی بین دو طیف ذاکران و شعرا می‌تواند ضمن تعالی بخشی به هر دو حوزه در جامعه  نیز آثار مثبتی بر جای بگذارد گفت: وقتی  فعالیت‌‌ها در مجموعه سازمان بسیج مداحان از غنای کافی برخوردار شود مطمئناً جوانان بیشتری جذب این نهاد می‌شوند.

منزوی ضمن اعلام این خبر که رتبه سازمان بسیج مداحان گیلان در کشور به سبب انجام فعالیت‌‌های اثربخش در حوزه‌های تعیین شده در مدت 3 ماهه دوم امسال از رتبه 28 به جایگاه 9 ارتقاء پیدا کرده است افزود: با گسترده کردن برنامه‌ها و فعال‌تر شدن اعضاء و کانون‌های شهرستانی اطمینان داریم این جایگاه بیشتر از همیشه تقویت می‌شود.

وی خدمت در راه اسلام و مسیری که به واسطه امام راحل و خون پاک شهدا به دست آمده را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: جامعه اسلامی همواره از سوی دشمنان مورد تهدید قرار می‌گیرد بنابراین لازم است  ذاکران اهل بیت(ع) و مداحان نیز همراه با مردم مسیر درست و حقیقی انقلاب را شناخته و در همان راه قدم بردارند.

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان برگزاری چندین برنامه به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت و هفته بسیج در سطح استان را از جمله اقدامات اخیر این نهاد ذکر کرد و ابراز داشت: دیدار و آشنایی بیشتر ذاکران اهل بیت(ع)، مداحان و مسئولان کانون‌‌های بسیج با فرماندهان سپاه و امامان جمعه به عنوان یک برنامه در دستور کار قرار دارد.

منزوی از رایزنی و گفت‌وگوی خود با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان در جهت زمینه‌سازی برای بسیجی شدن تمام مداحان عضو کانون‌ها خبر داد و عنوان کرد: انسجام‌بخشی و اجرای برنامه‌های مرتبط و ایجاد یک جامعه آماری دقیق‌تر از مداحان به ما کمک می‌کند که در مسیر رشد و ارتقاء جایگاه‌مان قدم برداریم. 

وی با اشاره به اینکه بسیج مداحان گیلان به واسطه گسترش فعالیت‌‌‌های خود در همین چند ماهه اخیر به خوبی در استان و کشور مطرح شده است گفت: از تمام مسئولان کانون‌های بسیج مداحان استان گیلان تقاضا دارم ضمن انجام برنامه‌‌‌ها و فعالیت‌های خود در بخش‌های مختلف گزارش آن را نیز به صورت دقیق تنظیم کنند.

مسئول سازمان بسیج مداحان گیلان آموزش مداحی در سنین پایین و جذب نوجوانان و جوانان در مجموعه بسیج را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: توجه ویژه به بحث پیرغلامان در جهت معرفی بیشتر و تکریم جایگاه آنان در کنار توجه به نوگلان حسینی به عنوان مداح در دستور کار سازمان بسیج مداحان گیلان قرار گرفته است.

منزوی با بیان اینکه هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم برای دیدار فصلی مداحان، ذاکران و شعرای آئینی هر کدام از شهرستان‌ها با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان انجام شده است عنوان کرد: بدون شک چنین برنامه‌‌هایی موجبات ایجاد انگیزه بیشتر و ترغیب اعضاء را فراهم کرده و در ارتقاء سطح فعالیت آنان نقش مؤثری دارد.

منبع : تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.