شهيد مالكوم شباز

شهيد مالكوم شباز (شهيد شاخص بسيج در سال 1393 )

نام : مالكومنام خانوادگي : شباز

نام  :  مالكوم

نام خانوادگي  :  شباز

نام پدر  :  لطيف

تاريخ تولد  :  ۸اكتبر ۱۹۸۴

مسئوليت  :  نوه "مالكوم ايكس" رهبر سياه پوستان مبارز امريكا

تاريخ شهادت  :  1392/02/19

محل شهادت  :  مكزيك

عمليات  :  توسط استكبار جهاني

 

مالكوم شباز چرا و چگونه كشته شد؟

 پشت صحنه شهادت نوه شيعه «مالكوم ايكس» رهبر سياهپوستان آمريكا

 نوه مالكوم ايكس كه به رغم مخالفت اف‌بي‌آي تلاش داشت به ايران سفر كند، در مكزيك ترور شد.

وه مالكوم ايكس كه به رغم مخالفت اف‌بي‌آي تلاش داشت به ايران سفر كند، در مكزيك ترور شد! اين خبري بود كه بعدازظهر روز پنجشنبه به سرعت در رسانه هاي اجتماعي همچون فيس بوك پيچيد.

همه مطالب منتشر شده در فيس بوك از خبري با عنوان «مالكوم شباز، نوه مالكوم ايكس ترور شد» خبر مي‌داد.

آمستردام نيوز كه اولين منبع انتشار اين خبر بوده آورده است: نوه مالكوم ايكس كه در مكزيك به سر مي برد كشته شده و سفارت آمريكا در مكزيك نيز اين خبر را تاييد كرده است. اگرچه هنوز اطلاعات دقيقي از نحوه ترور در دست نيست، اما جسد وي صبح پنج شنبه در حالي پيدا شد كه جراحات ناشي از پرتاب شدن از ساختمان و شليك گلوله در جسدش آشكار بود. ظاهرا پيش از اين وي را در «تيجوانا» ربوده بودند.

تلاش ها براي پي بردن به حقيقت ماجرا آغاز شد؛ ظاهرا مالكوم شباز تا چهارشنبه شب با دوستانش از طريق پيامك در ارتباط بوده اما جسد وي صبح پنج شنبه پيدا مي شود.

مالكوم شباز، نوه مالكوم ايكس در حالي كشته شده است كه چند ماه پيش زماني كه براي حضور در جشنواره فيلم فجر قصد خروج از آمريكا به مقصد ايران را داشت توسط ماموران اف‌بي‌آي دستگير شد.

* افشاگري نوه مالكوم ايكس درباره علت دستگيري‌اش قبل از سفر به ايران

نوه مالكوم ايكس كه هنگام سفر به ايران براي شركت در جشنواره بين‌المللي فيلم فجر و سخنراني در كنفرانس هاليووديسم صهيونيستي توسط نيروهاي اف‌بي‌آي دستگير شده بود با صدور بيانيه‌اي به دستگيري ناعادلانه خود اعتراض كرده و دست به افشاگري زده بود.

مالكوم لطيف شباز با بيان اينكه در آغاز سال 2012 ميلادي از تحت تعقيب بودن خود توسط نيروهاي مبارزه عليه تروريسم اف‌بي‌آي در نيويورك مطلع شده بود مي نويسد: ماموران اف‌بي‌آي در كاليفرنيا، شيكاگو، ميامي و بالاخص نيويورك، با مراجعه به دوستان نزديك و حامياني كه به منزلشان رفت و آمد داشتم خواستار تماس من با اف‌بي‌آي شده و از ساكنان منطقه مي‌خواستند مواظب رفت و آمدهايم باشند.

وي با اشاره به اينكه تحت پيگرد اف‌بي‌آي بودن در عين بي‌گناهي سبب مي‌شود ديگران از تو فاصله بگيرند مي‌افزايد: اين مساله سبب تحريك و آزار و اذيت مي شود.

اف‌بي‌آي به قصد خنثي كردن توانايي‌هاي شبكه‌سازي من اين اقدامات را انجام داده است. اين پيگيري‌هاي بي مورد اف‌بي‌آي سبب شد به مرور زمان دوستان، مرا نصيحت كنند كه اگر گناهي نداري، خودت را به آنها معرفي و با آنها همكاري كن. اين در حالي است كه من اقدام جنايي مرتكب نشده بودم و از سوي ديگر نمي‌دانستم طرف ديگر ماجرا چه كسي است.

نوه مالكوم ايكس از تماس اف‌بي‌آي با مادرش به شدت انتقاد كرده و اين مساله را عامل همكاري اجباري خود با اين نهاد امنيتي آمريكا اعلام مي‌كند و ادامه مي‌دهد: دو مامور مبارزه با تروريسم نيويورك با يكي از آنها خودش را «تام برازيكي» معرفي كرد، نگراني اف‌بي‌آي را در مورد سفرهاي خارجي من بروز دادند.

اين در حالي است كه من بيش از يك سال در دمشق درس خوانده و زندگي كرده‌ام و اكنون به علت اختلافات موجود ميان دولت آمريكا دولت بشار اسد تحت پيگرد اف‌بي‌آي قرار گرفته‌ام. از سوي ديگر در هيأت همراه «سينتيا مك كيني» به همراه دكتر «رندي شرت» به ليبي سفر كرده و يك هفته پيش از مداخله ناتو در سركوب انقلابيون ليبي با معمر قذافي ديدار داشته‌ام. من همچنين براي شركت در جشنواره بين‌المللي فيلم فجر و سخنراني در كنفرانس هاليووديسم صهيونيستي قصد سفر به تهران را داشتم و موضوع سخنراني‌ام در اين كنفرانس رابطه خشونت مدرن و تروريسم و جلوگيري از درگيري مذاهب و مردم بوده است.

نوه مالكوم ايكس كه پس از اقدام براي تهيه ويزا، 2 روز پيش از سفر به تهران توسط اف‌بي‌آي دستگير به اتهام سرقت و جعل هويت دستگير و بازداشت شده و پس از يك هفته با برگزاري جلسه دادگاه اتهام ساختگي سرقت كه تنها براي ممانعت از خروج وي مطرح شده بود از او برداشته مي شود، وي به جرم دادن اطلاعات غلط درباره هويتش به هنگام دستگيري به 90 روز زندان محكوم مي‌شود كه اين مدت نيز به 2 هفته تقليل مي‌يابد.

اين در حالي است كه در مدت زمان دستگيري شباز تنها شبكه خبري پرس تي‌وي جوياي او مي شود. مالكوم از آوريل 2012 و حتي پيشتر از آن در مصاحبه با خبرنگاران اين شبكه درباره مسائل بين المللي شركت كرده و حتي قصد سفر او به ايران و شركت در كنفرانس در نتيجه همين ارتباط بوده است.

از سوي ديگر وي از 15 تا 18 ژانويه در برنامه هاي مختلف پرس‌تي‌وي حضور داشته و پيش از عزيمت به مقصد ايران يكي از شبكه هاي تلويزيوني آمريكا مستندي جعلي از زندگي مادر بزرگ و پدربزرگ وي به نام «بتي و كورتا» نمايش مي‌دهد كه به عقيده شباز متعصبانه و غيرواقعي است و در نهايت به احساس تنفر از خانواده مالكوم ايكس منجر مي شد.

مالكوم معتقد است پخش اين مستند با هدف ترور شخصيت او پيش از حذف فيزيكي‌اش صورت گرفته است.

نوه مالكوم ايكس در بيانيه خود به آزار و اذيت ماموران پليس به بهانه‌هاي مختلف و ايجاد مزاحمت براي وي و خانواده‌اش اشاره مي‌كند و مي‌نويسد: از اوايل سال جديد ميلادي به بهانه‌هاي مختلف واهي مورد آزار و اذيت توسط پليس و اعمال قانون و جريمه قرار گرفتم. از جمله عبور نابجا از عرض خيابان! پليس همچنين بي جهت جلوي مرا در خيابان مي‌گرفت و سوالاتي مي‌پرسيد. همچنين در خيابان و در انظار عموم همچون مجرمين با من برخورد مي‌كرد و خواستار بازديد بدني‌ام شده بود. همچنين به علت استفاده از غذاي رستوراني متعلق به شهردار ميدلتون در نيويورك به تعصب ورزيدن به شهردار و حمايت از وي متهم شدم.

اين در حالي است كه افسر پليس هنگام دستگيري وي مقدار پولي كه به همراه داشته است را از او دزديده است. پليس همچنين او را به سلول سردي انداخته و پس از برگزاري دادگاه او را به زندان شهر اورنج منتقل مي‌كند.

وي در پايان بيانيه خود آورده است: با وجود اين شواهد در واقع من توسط ماموران فدرال دستگير نشده‌ام، بلكه توسط پليس شهر ميدلتون كه از زيرمجموعه هاي پليس نيويورك است دستگير شدم. من همچنين به مكان نامعلومي منتقل نشدم بلكه مرا به زندان شهر اورنج از توابع گوشن نيويورك منتقل كرده بودند. در زمان حبس در اين زندان تا برگزاري جلسه دادگاه به من اجازه ندادند سلامتم را به خانواده‌ام اطلاع دهم. آنها در واقع مرا ربوده بودند. تا امروز كسي از حال و روز واقعي من خبر نداشت. حتي گزارش‌هاي شبكه پرس تي‌وي نيز با هدف اختلاف افكني پخش نمي‌شد، چراكه بنا بر اين بود كه من در تهران با آنها ملاقات كنم. از سوي ديگر با وجودي كه برنامه‌هاي اين شبكه مخاطبان بيشماري در سراسر دنيا دارد و من نيز يكي از مخاطبان و مهمانان اين شبكه هستم، هيچ رابطه خاصي با مسئولين اين شبكه نداشته و ندارم؛ آنها نيز مشورت خاصي از من براي برنامه‌هايشان نمي‌گيرند.

اين در حالي است كه پيشتر اعلام شده بود مالكوم لطيف شباز، نوه مالكوم ايكس بهنگام سفر به ايران براي شركت در كنفرانس هاليووديسم صهيونيستي توسط پليس فدرال دستگير و به نقطه نامعلومي انتقال داده شده است.

احتمال مي رود مالكوم شباز براي سفر به ايران به كشور مكزيك رفته باشد زيرا براي ادامه دروس حوزوي در حوزه علميه قم برنامه ريزي كرده بود.

آنچه مسلم است به نظر مي رسد مقامات آمريكايي نمي خواهند نوه يك مبارز مسلمان آمريكايي كه هنوز در ياد و قلب سياهپوستان است به عنوان يك جوان حوزه رفته و شيعه از ايران به آمريكا برگردد.

مالكوم شباز چرا و چگونه كشته شد؟

 پشت صحنه شهادت نوه شيعه «مالكوم ايكس» رهبر سياهپوستان آمريكا

 نوه مالكوم ايكس كه به رغم مخالفت اف‌بي‌آي تلاش داشت به ايران سفر كند، در مكزيك ترور شد.

تاريخ  :  1392/02/23

خبرهای تازه