شهيد مصطفي جنگي زهي

زندگینامه شهيد مصطفي جنگي زهي (شهيد شاخص بسيج در سال 1393)

نام : مصطفينام خانوادگي : جنگي زهي

زندگینامه شهيد مصطفي جنگي زهي (شهيد شاخص بسيج در سال 1393)

نام  :  مصطفي

نام خانوادگي  :  جنگي زهي

نام پدر  :  احمد

تاريخ تولد  :  16 مرداد 1333

مسئوليت  :  امام جمعه راسك

تاريخ شهادت  :  

 سكوت عبدالحميد در قبال جنايت راسك ادامه دارد؛

 ناگفته هايي از مولوي جنگي زهي به همراه فيلم آخرين سخنراني

 با گذشت چند روز از حادثه ترور مولوي مصطفي جنگي زهي از روحانيون برجسته اهل سنت در سيستان و بلوچستان ابعاد مختلفي از زندگي اين شهيد والامقام پنهان مانده و رسانه ها كمتر به آن پرداخته اند.

به گزارش پايگاه اينترنتي بسيج، مولوی مصطفی که امروز در جنوب شرق ایران به عنوان شهید بصیرت از او یاد می شود، از شخصیت های استثنایی اهل سنت در سیستان و بلوچستان بود که عملکرد وی موجب شده بود خاری در گلوی دشمنان این مرز و بوم باشد.

 

مولوی مصطفی در جایگاه امام جمعه شهرستان راسک فرمانده دسته رزمی بسیج بود و معتقد بود که یک بسیجی باید همواره مطیع فرمان ولی امر باشد و بر بصیرت مردم منطقه بسیار تاکید می کرد.

 

وی در یکی از سخنرانی هایش گفته بود: «امروز ما رهبری داریم که بر همه چیز آگاه است و مسائل سیاسی منطقه را به خوبی رصد می کند و همین آگاهی امام خامنه ای است که ما را از شر شیاطین حفظ کرده است.»

 

يكي از نكات قابل توجه در روزهاي اخير سكوت مولوي عبدالحميد امام جمعه مسجد مكي زاهدان است كه وي از سويي براي خود شأن مرجعيت را در ميان اهل سنت قائل است و از سوي ديگر با گذشت حدود يك هفته از انجام اين جنايت عليه يك مولوي اهل سنت، هنوز سكوت خود را نشكسته و در اين جنايت را محكوم نكرده است.

 

یکی از بسیجی های پایگاه مقاومتی که مولوی مصطفی فرمانده آن بود، به خبرنگار رجانیوز مي‌گويد: «مولوی مصطفی فرمانده بسیجی بود که همواره به مردم محروم منطقه نیز توجه ویژه داشت و با جوانان منطقه رابطه پدر و فرزندی داشت.»

 

وی افزود: «همواره به ما توصیه می کرد که جان‌فدای رهبر معظم انقلاب باشیم و از تهدیدهاي جانی و مالی دشمنان نهراسیم. در هیچ سخنرانی از او به‌یاد ندارم که درباره پشتیبانی از رهبری و ولایت فقیه سخنی نگفته باشد.»

 

این بسیجی اهل سنت افزود: «مولوی مصطفی هیچ‌وقت حاضر نشد علی‌رغم تهدیدهاي فراوان با خود محافظی همراه داشته باشد و می گفت برای شهادت همیشه باید آماده بود.»

 

در اين زمينه، سردار علیرضا عظیمی جاهد فرمانده ارشد سپاه سیستان و بلوچستان گفت: «محاسبه دشمن اشتباه خواهد بود اگر تصور می کند با اقدامات تروریستی و شهادت علمای اهل سنت موجب خواهد شد که مردم سیستان و بلوچستان دست از همراهی، وفاداری و حمایت از نظام و مقام معظم رهبری بردارند، بلکه برعکس این پیوند بیشتر و مستحکم تر خواهد شد.»

 

وي ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع شهید جنگی زهی اظهار داشت: «مردم سیستان و بلوچستان با پیروی از مقام معظم رهبری حافظ مرزها و سرحدات کشور اسلامی هستند و اقدامات تروریستی، کوچک‌ترین خللی در اعتقادات و اهداف‌شان وارد نخواهد کرد.»

 

جاهد با يادآوري اقدامات شهید مولوی مصطفی در جهت تعمیق فرهنگ بیسجی در منطقه، از وی به عنوان یک آمر واقعی به‌معروف و ناهی از منکر یاد کرد و افزود: «این شهید بزرگوار همیشه مشوق جوانان در پیوستن به بسیج و مبتکر و مروج حلقه های صالحین و فرمانده دسته رزمی و یک بسیجی تمام عیار بود.»

 

وي خطاب به دشمنان و عاملان این ترور بیان کرد: «مولوی جنگی زهی از مردم و نظام گرفته نشده است، بلكه جنگی زهی های دیگری خلق خواهد شد و این راه با قدرت و صلابت مضاعف ادمه می یابد.»

 

همچنین مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه سلمان سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: «جرم مولوی مصطفی که به شهادت رسید بصیر بودن و بسیجی بودن بود.»

 

حجت الاسلام باقری افزود: «من چندین بار با شهید مصطفی دیدار داشته و با ایشان هم صحبت شدم و هر زمان که او را می دیدم احساس می کردم که آماده شهادت است.»

 

وی افزود: «دشمنان نظام و مردم منطقه تحمل چنین مردان مؤمن و پاک مثل مولوی جنگی زهی که موقعیت شناس، آگاه به مسائل سیاسی روز هستند و شرایط سیاسی منطقه را خوب می دانند و علاوه بر این ها یک بسیجی فعال و عالم دین شناس بود را ندارند.»

 

باقری تصریح کرد: «بدخواهان راهی به‌جز شهادت برای حذف این گونه افراد نمی توانند پیدا کنند اما غافل از این که مردم منطقه را برای حفظ دستاوردهای نظام و پشتیبانی از ولایت فقیه مصمم تر و قوی تر می‌كند.»

 

مولوی مصطفی جنگي زهي پس از چند سال مجاهدت با گروه های وهابی منطقه و تهدیدات مکرر گروهک ریگی روز جمعه هفته قبل در حالی‌که از نماز جماعت به سمت خانه خود بر می گشت، توسط راکبان ناشناس دو موتور سیکلت با شلیک چندین گلوله به شهادت رسید.

برای مشاهده آخرین فیلم سخنرانی شهید بسیجی مولوی جنگی زهی اینجا کلیک کنید

سردار جاهد؛

 خون شهيد جنگي زهي باعث وحدت بيشتر شيعه و سني مي شود

 فرمانده سپاه سلمان استان سيستان و بلوچستان در مراسم گراميداشت هفتمين روز شهادت،شهيد بصيرت مولوي مصطفي جنگي زهي گفت: ما امروز براي تجليل از اين شهيد بزرگوار امده ايم تا به دشمن اعلام كنيم ما از اين شهادت ها هراسي نداريم ، بلكه مايه قوت و افتخار ماست.

سردار جاهد افزود: امت شهيد پرورمان مي دانند كه از 42 شهيد پيشين، 27 تن از اهل سنت بوده اند و در واقعه ي چابهار، زن و مرد و دانش آموزان شيعه و سني در كنار هم به شهادت رسيدند.

وي گفت: مردم ولايتمدار سيستان و بلوچستان به هيچ عنوان با اين گونه حركات ننگين دشمنان دست از همراهي و حمايت از نظام جمهوري اسلامي و رهبر معظم انقلاب و حفاظت از مرزهاي كشور بر نخواهند داشت.

فرمانده سپاه سلمان سيستان و بلوچستان اظهار داشت: شهيد جنگي زهي به عنوان مبتكر و مروج حلقه هاي صالحين، فرمانده دسته رزمي تيپ جواد الائمه و گردان عاشوراي شهرستان سرباز همواره مشوق جوانان در پيوستن به بسيج بود.

وي بيان كرد: مردم هميشه در صحنه و ولايتمدار ايران اسلامي بويژه اقشار مختلف شيعه و سني سيستان و بلوچستان هميشه ياد و خاطره اين شهيد بزرگوار را زنده نگه خواهند داشت.

جاهد خطاب به دشمنان ايران اسلامي گفت: مولوي جنگي زهي از مردم و نظام گرفته نشده زيرا ياد و نامش همواره زنده است و جنگي زهي هاي ديگري خلق خواهند شد و اين راه با قدرت و صلابت مضاعف ادامه مي يابد.

سردار جاهد در ادامه افزود: دشمن قطعا اشتباه كرده است بلكه خون شهيد جنگي زهي باعث وحدت بين شيعه و سني مي شود .

ايشان با بيان اهميت انتخابات اظهار داشت: ان شاء ا... همه ما، در انتخابات با شور و اشتياق بيشتري شركت خواهيم كرد تا به همه دنيا اعلام كنيم كه ما راه شهيداني چون جنگي زهي را ادامه مي دهيم و وحدت هميشه در استان برقرار خواهد بود.

مراسم گراميداشت هفتمين روز شهادت مولوي بسيجي شهيد 'مصطفي جنگي زهي' و همراه وي شهيد 'سليمان كوهساري' با حضور نماينده ولي فقيه در استان، استاندار سيستان و بلوچستان، فرمانده سپاه سلمان وعلما و انديشمندان شيعه و سني، مسوولان برجسته استاني، اقشار مختلف مردم ولايتمدار شيعه و سني و خانواده اين شهيد بزرگوار در مسجد جامع زاهدان برگزار شد.

خبرهای تازه